Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Kdo zachrání svět před virem? Simulátor Plague Inc. dostane nový mód

Kdo zachrání svět před virem? Simulátor Plague Inc. dostane nový mód

Události

Nejen díky současné pandemii se těší nebývalé popularitě simulátor Plague Inc., ve kterém mají hráči za úkol infikovat celý svět zákeřnou smrtící nemocí. Již brzy ale bude všechno jinak, hráči totiž budou mít díky novému módu zcela opačné poslání – budou muset zachránit svět.

Plague Inc. není žádná novinka, tato hra je na trhu již od poloviny roku 2012. Od té doby se rozšířila prakticky na všechny platformy – k dispozici je na iOS, Android, Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One a dokonce i Windows Phone.

Upoutávka na hru Plague Inc.

 

Kdo chce zničit celý svět?

Obzvláště na současnou situaci okolo koronaviru se dá tento titul označit za značně kontroverzní. Však kdo by také chtěl zničit celý svět smrtící nemocí? Jak se ukázalo desítky miliónů hráčů… Zkraje roku, kdy byla situace v Číně nejvážnější, dokonce dramaticky narostla popularita pandemického simulátoru mezi Číňany, kteří se snažili ukrátit čas v domácí karanténě. Situace byla tak vážná a pro některé evidentně deprimující, že dokonce tamní režim hru zakázal.

Studio Ndemic Creations však chtělo dát jasně najevo, že jejich titul nemá s koronavirem nic společného a že jde o neškodnou hříčku. Proto vedení společnosti přispělo v přepočtu více něž šest milionů korun organizacím WHO a CEPI na boj s COVID-19, který v současnosti děsí prakticky celý svět. Studio dokonce vyzvalo hráče a skalní fanoušky, aby také přispěli.

A právě zde začíná být celý příběh opravdu zajímavý. Organizace WHO totiž ucítila příležitost, jak udělat „celý svět lepší“. Slovo dalo slovo, až se nakonec s tvůrci dohodli, že připraví pro Plague Inc. úplně nový mód. A ten obrátí populární titul bez nadsázky doslova naruby.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázka ze hry Plague Inc.

 

Úkoly lehké nebudou

Hráči totiž budou mít přesně opačné poslání – budou se snažit bránit svět proti pandemii. V době, kdy planeta bojuje s koronavirem a nesčetné množství lidí je nuceno zůstávat doma, se tak budou moci hráči vžít do nelehké role politiků.

Budou muset zavádět karantény, omezovat shlukování obyvatel, zavírat obchody či hranice… Aby toho nebylo málo, řešit budou muset také nedostatek ochranných pomůcek a léčiv. Jediným cílem bude přitom přežít a zachránit svět. Vypořádat se přitom hráči budou muset s nelehkými rozhodnutími, jako je například to, kdo dostane v nemocnici přednost na záchranu.

Nový mód by měl být pro majitele hry Plague Inc. zadarmo, získají jej formou aktualizace. Kdy přesně vyjde, ale v tuto chvíli není jasné. Tvůrci nicméně na něm již usilovně pracují.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (1)

Budou

Budou tam Templáři a XCOM .

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru