Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Konzole Switch se prý dočká menšího sourozence. Bude lákat nízkou cenou Události
Nintendo Switch, šedá + Diablo III Limited Edition  + 10x voucher na 100Kč slevu na hry (při nákupu nad 999 Kč)
Nintendo Switch, šedá + Diablo III Limited Edition
8 248 Kč 9 980 Kč 7 679 Kč 9 291 Kč
Nintendo Switch Super Smash Bros. Ultimate Limited Edition, šedá
Nintendo Switch Super Smash Bros. Ultimate Limited Edition, šedá
Produkt není určen k prodeji.
Nintendo Switch, červená/modrá  + Settlers: Zrod impéria v hodnotě 900 Kč + 10x voucher na 100Kč slevu na hry (při nákupu nad 999 Kč) + Deliverance: The Making of Kingdom Come
Nintendo Switch, červená/modrá
7 422 Kč 8 980 Kč 6 025 Kč 7 290 Kč

Konzole Switch se prý dočká menšího sourozence. Bude lákat nízkou cenou

autor: Petr Kirs
Spekulace o chystaných televizních konzolích se nejčastěji týkají PlayStationu a Xboxu. Nyní však konečně unikly informace také o chystané novince od společnosti Nintendo. O chystaném herním přírůstku se rozepsal japonský server Nikkei.

Hned na úvod se sluší zmínit, že zástupci společnosti Nintendo vůbec žádné informace nepotvrdili. V tuto chvíli tak není jasné, kdy přesně se novinka ukáže a o plánovaných vychytávkách můžeme tak maximálně spekulovat. Na druhou stranu server Nikkei bývá velmi dobře informovaný a jeho informace – zveřejněné před oficiální premiérou – se v nejednom případě potvrdily.

Co se tedy čeká od nástupce v současnosti velmi populárního Switche? Nástupce by se podle japonského serveru měl ukázat ještě letos a půjde v podstatě o předělávku aktuálně nabízené verze. Ta bude menší a nabídne kvalitnější displej, místo LCD panelu se má chlubit OLED obrazovkou. Zobrazované barvy by tak měly působit věrnějším dojmem, displej by měl navíc zvládat i velké kontrastní rozdíly.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nintendo Switch

 

Navzdory obrazovce se podle serveru Nikkei podaří srazit pořizovací cenu novinky citelně dolů. Toho by výrobce mohl docílit například tak, že součástí základního balení nebude dokovací stanice. Podle serveru NintendoEverything by nástupce modelu Switch mohl přijít také o bezdrátové ovladače.

Na pultech obchodů by se druhá generace měla podle listu Wall Street Journal objevit již v létě letošního roku, premiéra by se pak měla konat krátce předtím. Samozřejmě na oficiální potvrzení od výrobce si budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Co umí Nintendo Switch?

Zřejmé je také to, že minimálně několik nadcházejících měsíců bude hrát prim aktuálně nabízený Switch. Ten láká na rozdíl od konkurenčních konzolí na zcela nový koncept hraní – přístroj je totiž televizním systémem i kapesní konzolí na cesty zároveň.

Jak to tedy funguje v praxi? Pro hraní u televize je určena dokovací stanice, prostřednictvím které se konzole propojuje s velkoformátovou obrazovkou. Jedním ladným pohybem je však možné tenkou konzoli vyjmout a používat na cestách. Tím se aktivuje zabudovaná obrazovka přímo na kapesním zařízení.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nintendo Switch

 

Switch je tedy bez nadsázky herní tablet s 6,2palcovým displejem a rozlišením 720p, který si můžete vzít kamkoliv s sebou. Srdcem konzole je procesor Tegra společnosti NVIDIA s integrovanou grafikou. Zabudovaný akumulátor by měl na cestách vydržet pracovat zhruba šest hodin. K televizoru je přístroj možné zapojit prostřednictvím portu HDMI, pro nabíjení pak bylo zvoleno univerzální rozhraní USB-C.

Po obou stranách má zařízení dva odnímatelné ovladače zvané Joy-Con, jeden pro každou ruku. Ty jsou mimochodem určeny i pro týmové kooperace, kdy každý hráč bude využívat jeden z gamepadů. Ovladače mohou být snadno zacvaknuty zpátky na místo nebo zapojeny do Joy-Con grip příslušenství a napodobit tak tradičnější ovladač.

Názory ostatních Geeků (7)

Bleckeb BLE

Clickbait

Bleckeb 12. 2. 2019 14:17

Pokud se hned na začátek "sluší zmínit, že zástupci společnosti Nintendo vůbec žádné informace nepotvrdili", proč takový hnusně clickbait nadpis?Trocha profesionality...

furmánek1 FUR
furmánek1 13. 2. 2019 14:00

@Bleckeb: Ale no tak, je tam napsáno "prý", tak že to je jen spekulace je i z titulku dostatečně jasné. Řekl bych že na stránky e-shopu(!) lepší než spousta "profesionálních" webů.

Bleckeb BLE
Bleckeb 14. 2. 2019 14:44

@furmánek1: V době psaní komentáře tam žádné prý nebylo ;-)

tauren0 TAU
tauren0 18. 2. 2019 15:03

@Bleckeb: kecaš každá informace dobra informace tak ne prud´ pokud tě to nezajma tak to nečti

StoneCraftCZ STO

Lel

StoneCraftCZ 15. 2. 2019 0:27

Nintendo a nizka cena? Ten byl dobrej

avatar
BERNADIC Ověřený GEEK 15. 2. 2019 15:21

@StoneCraftCZ: Nintendo je snad jediný výrobce, který vydělává i na prodeji samotného hardwaru konzolí.
Jejich cenová politiky byla vždy taková jiná, ALE očividně to není špatná obchodní strategie, když ji nemuseli během xx let měnit.
No, snad se nástupce Switche povede, hry se mi líbí, ale aktuální podobu hardware nemám v plánu zakoupit ... čekám na II. gen. a pak se uvidí (jestli bude).

JakubJon JAK

Nástupce Switche?

JakubJon 18. 2. 2019 0:40

Nemyslím si že by měl přijít nástupce Switche ale spíše nástupce 3DS. Switch se prodává skvěle tak by bylo hloupé do toho zasahovat.

Máš něco na srdci?

Nahoru