Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička

MacBook

 • Zamilujte si Apple MacBook Air a jeho obrovský výkon v kompaktním těle

  autor: Miroslav Václavík

  Apple se už od úplných počátků své historie stal synonymem dokonalého designu a jedním ze svého druhu uměleckých děl je i MacBook Air. Notebook, který stál u zrodu kompaktních a lehkých notebooků, jež však netrpěly na nedostatek výkonu. To samé nabízí i nejnovější zástupce této řady.

 • Apple M1 byl pouze začátek, chystá se 32jádrový čip

  autor: Stanislav Holý

  Nové čipy zvané M1, kterými Apple ve svých počítačích konkuruje zavedeným společnostem Intel a AMD, byly jen první vlaštovkou. Americký počítačový gigant má již nyní plány na daleko robustnější a výkonnější procesory.

 • Microsoft 365 už funguje na čipech od Applu

  autor: Stanislav Holý

  Microsoft je další v řadě, kdo upravil své programy pro novou platformu společnosti Apple. Díky tomu nyní nabízí kancelářský balík Microsoft 365 již nativní podporu pro čipy Apple M1, které tepou zatím ve třech počítačích s logem nakousnutého jablka.

 • Apple M1 v praxi: Jaké programy na něm fungují?

  autor: Stanislav Holý

  V obchodech se pomalu zabydlují tři nové počítače od společnosti Apple – kompaktní notebook MacBook Air, špičkový laptop MacBook Pro a také miniaturní PC Mac mini. Jaké programy si na nových strojích spustíte?

 • Apple ukázal tři nové počítače, všechny běží na čipu M1

  autor: Stanislav Holý

  Dnes večer se konala velká tiskovka společnosti Apple, na které byly k vidění hned tři nové počítače s logem nakousnutého jablka. Vše se přitom točilo kolem nového procesoru Apple Silicon, který nese v produkčním provedení název M1.

 • 100% GEEKsměs bez elektroniky
 • Zakrýváním můžete poškodit webkameru MacBooku, varoval Apple

  autor: Karel Dvořák

  Celá řada lidí si z bezpečnostních důvodů v poslední době přelepuje webkameru, aby je nemohl nikdo šmírovat. I když to má své logické opodstatnění, zástupci společnosti Apple nyní varovali, že si tak lidé mohou kameru svého MacBooku poškodit.

 • Chystají se velké změny. Apple láká na nové systémy

  autor: Petr Kirs

  Celou řadu softwarových novinek si pro své uživatele připravila společnost Apple. Na včerejší akci WWDC bylo představeno hned pět nových operačních systémů – pro smartphony, tablety, chytré hodinky, multimediální centrum Apple TV a pro počítače Mac.

 • Přivítejte nový MacBook Pro. S vyšším výkonem a novou klávesnicí

  autor: Petr Kirs

  Společnost Apple dnes v tichosti ukázala nový MacBook Pro s 13,3palcovou obrazovkou. Ten si bere to nejlepší z laptopů s logem nakousnutého jablka, které mají slůvko Pro v názvu. Navíc ale přináší vyšší výkon a v neposlední řadě také novou klávesnici.

 • Identický vzhled a hromada vylepšení. To je nový MacBook Air

  autor: Karel Dvořák

  Nové generace se tento týden dočkal MacBook Air – nejtenčí a nejlehčí notebook s logem nakousnutého jablka. Přestože vzhled zůstal identický, Apple si pro fanoušky připravil hromadu vylepšení.

 • Konec ikonického designu Applu? Jony Ive definitivně opustil Apple

  autor: Petr Kirs

  Dnešek byl posledním dnem, kdy se slavný návrhář Jony Ive procházel po Apple Parku v americkém Cupertinu ještě jako zaměstnanec. Jak bylo avizováno již dříve, tato ikonická postava Apple opouští a nově se bude snažit uspět s vlastním designovým studiem.

nahoru