Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Mass Effect se vrací v legendární edici Události
Klíčenka Mass Effect 3 - Cerberus Logo
Klíčenka Mass Effect 3 - Cerberus Logo
82 Kč 99 Kč
Kniha The Art of Mass Effect: Andromeda (EN)
Kniha The Art of Mass Effect: Andromeda (EN)
999 Kč 1 099 Kč
Tričko Mass Effect: Andromeda - Logo (XL)
Tričko Mass Effect: Andromeda - Logo (XL)
412 Kč 499 Kč

Mass Effect se vrací v legendární edici

autor: Petr Kirs
Několik posledních let se hráči dožadovali vydání přepracovaného Mass Effectu, ale tvůrci celou dobu mlčeli, případně dávali neurčitá prohlášení. S příchodem nového týdne se to ale změnilo – herní vývojář studia BioWare Casey Hudson potvrdil novou edici Mass Effect Legendary Edition.

O tom, že v BioWaru na předělávce pracují, se nějakou dobu spekulovalo. Oficiálně to však tvůrci potvrdili až nyní. „Náš tým ve studiu BioWare už několik měsíců usilovně pracuje na úpravách textur, shaderů, modelů, efektů a technických prvků tří obrovských her,“ prohlásil Casey.

„Naším cílem nebylo původní hry předělat ani přetvořit, ale zmodernizovat, aby si fanoušci a noví hráči mohli původní dílo užít v té nejlepší možné formě. Bylo úžasné vidět, jak dobrodružství velitele Sheparda ožívají v super ostrém rozlišení, s vyššími snímkovými frekvencemi a krásnými vizuálními vylepšeními. Jako vývojáři her vždy doufáme, že naše hry překonají své původní platformy. Možnost přepracovat tuto trilogii znamená, že plody naší desetileté práce budou žít dál a že si je hráči budou moct užít lépe a jasněji než kdy předtím,“ doplnil herní vývojář.

Trailer ke hře Mass Effect Legendary Edition

 

Zároveň prozradil, že legendární edice Mass Effectu nabídne základní obsah pro jednoho hráče a další obsah ke stažení z her Mass Effect, Mass Effect 2 a Mass Effect 3. Fanoušci této známé značky se mohou těšit také na promo zbraně, zbroje a balíčky – vše přepracované a optimalizované pro rozlišení 4k Ultra HD.

Mass Effect Legendary Edition vyjde během jara 2021. Potěšující je, že výrobce nebudou cílit pouze na majitele nových televizních konzolí PlayStation 5 a Xbox Series S/X, ale také na starší modely, tedy konkrétně Xbox One a PlayStation 4. K dispozici bude pochopitelně také verze pro klasická PC.

„Mezitím tady ve studiu BioWare zkušený tým tvrdě pracuje na vytvoření vize nové kapitoly ze světa Mass Effect. Projekt je zatím v rané fázi, takže toho zatím nemůžeme říct víc. Už se ale těšíme, až se podělíme o naši vizi budoucího směřování,“ prozradil Casey.

Neskrýval přitom své nadšení z chystané novinky. „Pro mě osobně představuje Mass Effect roky práce a nespočet úžasných vzpomínek, proto se každý rok nesmírně raduji z toho, že mohu oslavit Den N7 s hráči z celého světa. Moc vám děkujeme, že jste nás v průběhu let podporovali. Už se nemůžu dočkat, až spolu budeme pokračovat v našem dobrodružství – oživíme si oblíbené vzpomínky ze světa Mass Effect a vytvoříme si úplně nové,“ uzavřel herní vývojář.

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru