Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Matka se znovu setkala se zesnulou dcerou. Díky virtuální realitě

Matka se znovu setkala se zesnulou dcerou. Díky virtuální realitě

Události
HTC Vive Cosmos virtuální brýle_949143076
HTC Vive Cosmos virtuální brýle
Produkt není určen k prodeji.
HTC Vive Pro Full kit virtuální brýle_26380646
HTC Vive Pro Full kit virtuální brýle
Produkt není určen k prodeji.

Existují příběhy, které píše sám život. A jedním z nich je i příběh korejské matky, která se opět shledala se svou zesnulou dcerou, a to jen díky virtuální realitě. Celý dojemný příběh zdokumentovaly televizní kamery.

Kdo alespoň jednou v životě viděl epizodu Pošty pro tebe od České televize, tomu pravděpodobně nemusíme televizní relaci I Met You z Jižní Koreje představovat. Tematicky jsou si totiž oba pořady velmi podobné, snaží se sblížit osoby, které se už dlouhá léta neviděli – a je jedno, zda to bylo vinou osudu nebo mezilidskými vztahy.

Letošní díl I Met You ale má skoro až hororovou pachuť. Před televizními obrazovkami jsme totiž mohli spatřit sedmiletou dívenku Nayeon, která přitom zemřela v roce 2016 na leukémii. Do studia si ji „pozvala“ nešťastná matka, která se s touto nelítostnou životní tragédií nemohla stále smířit. A scénáristé jí vyšli s využitím virtuální reality vstříc.

Matka se znovu setkala se svou zesnulou dcerou díky virtuální realitě

 

I když může celé video vypadat jako nějaká počítačová hra, pro matku to byl evidentně silný emoční zážitek. Neudržela totiž emoce a propukla v pláč. Tvůrci pracovali na virtuálním světě s malou dívenkou zhruba rok. Holčička si se svou matkou ve virtuální realitě povídá, obě se mohou společně držet za ruce, a dokonce spolu i oslavit narozeniny.

Autoři projektu navíc přidali dívence i rozměr navíc, doplnili ji o vlastní myšlenky. Dívenka tak prostřednictvím brýlí pro virtuální realitu HTC Vive Pro svým rodičům vzkazuje, aby otec přestal kouřit a oba byli hodní na její sourozence. Podle matky to bylo stejné, jako by se ocitla v ráji, když mohla svou drahou dceru opět potkat.

Unikátní projekt ze světa virtuální reality jistě otevřel staré rány a nebyl pro matku vůbec jednoduchý. Na druhou stranu jasně ukazuje, jaké jsou vymoženosti moderních technologií a jaká budoucnost nás patrně čeká.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru