Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Matka se znovu setkala se zesnulou dcerou. Díky virtuální realitě Události
HTC Vive Cosmos virtuální brýle
HTC Vive Cosmos virtuální brýle
17 843 Kč 21 590 Kč
HTC Vive Pro Full kit virtuální brýle
HTC Vive Pro Full kit virtuální brýle
30 570 Kč 36 990 Kč 29 744 Kč 35 990 Kč

Matka se znovu setkala se zesnulou dcerou. Díky virtuální realitě

autor: Stanislav Holý
Existují příběhy, které píše sám život. A jedním z nich je i příběh korejské matky, která se opět shledala se svou zesnulou dcerou, a to jen díky virtuální realitě. Celý dojemný příběh zdokumentovaly televizní kamery.

Kdo alespoň jednou v životě viděl epizodu Pošty pro tebe od České televize, tomu pravděpodobně nemusíme televizní relaci I Met You z Jižní Koreje představovat. Tematicky jsou si totiž oba pořady velmi podobné, snaží se sblížit osoby, které se už dlouhá léta neviděli – a je jedno, zda to bylo vinou osudu nebo mezilidskými vztahy.

Letošní díl I Met You ale má skoro až hororovou pachuť. Před televizními obrazovkami jsme totiž mohli spatřit sedmiletou dívenku Nayeon, která přitom zemřela v roce 2016 na leukémii. Do studia si ji „pozvala“ nešťastná matka, která se s touto nelítostnou životní tragédií nemohla stále smířit. A scénáristé jí vyšli s využitím virtuální reality vstříc.

Matka se znovu setkala se svou zesnulou dcerou díky virtuální realitě

 

I když může celé video vypadat jako nějaká počítačová hra, pro matku to byl evidentně silný emoční zážitek. Neudržela totiž emoce a propukla v pláč. Tvůrci pracovali na virtuálním světě s malou dívenkou zhruba rok. Holčička si se svou matkou ve virtuální realitě povídá, obě se mohou společně držet za ruce, a dokonce spolu i oslavit narozeniny.

Autoři projektu navíc přidali dívence i rozměr navíc, doplnili ji o vlastní myšlenky. Dívenka tak prostřednictvím brýlí pro virtuální realitu HTC Vive Pro svým rodičům vzkazuje, aby otec přestal kouřit a oba byli hodní na její sourozence. Podle matky to bylo stejné, jako by se ocitla v ráji, když mohla svou drahou dceru opět potkat.

Unikátní projekt ze světa virtuální reality jistě otevřel staré rány a nebyl pro matku vůbec jednoduchý. Na druhou stranu jasně ukazuje, jaké jsou vymoženosti moderních technologií a jaká budoucnost nás patrně čeká.

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru