Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Microsoft láká na levný laptop pro studenty. A speciální verzi Windows 11

Microsoft láká na levný laptop pro studenty. A speciální verzi Windows 11

Události
Microsoft Surface Go 3, platinová
Microsoft Surface Go 3, platinová
9 490 Kč 11 483 Kč
Microsoft Surface Laptop Go, platinová
Microsoft Surface Laptop Go, platinová
12 388 Kč 14 990 Kč
Microsoft Surface Laptop Go, platinová
Microsoft Surface Laptop Go, platinová
19 000 Kč 22 990 Kč
autor: Stanislav Holý

Společnost Microsoft tento týden odhalila svůj nejnovější laptop – Surface Laptop SE. Nečekejte ale přehlídku nejmodernějších technologií a nejvýkonnějšího hardwaru, americkému počítačovému gigantu jde o úplně něco jiného.

Surface Laptop SE je jedním z prvních zástupců levných laptopů. Všechny mají přitom jedno společné – budou vybaveny speciální verzí Windows 11 SE. Jak zástupci podniku několikrát zdůraznili, půjde o „studentskou“ verzi jedenáctek.

Surface Laptop SE

Designově vychází verze SE z klasických jedenáctek, má ale upravené nastavení speciálně pro potřeby škol. Systém například data ukládá na OneDrive i na disk, aby byla k dispozici i offline. Windows 11 SE také nemají obchod Microsoft Store, o instalaci aplikací se stará administrátor na dálku, kompatibilita s aplikacemi třetích stran, jako je Chrome či Zoom, je nicméně zajištěna.

Počítače s Windows 11 SE také budou využívat zásady Intune for Education, aktualizovat se budou tedy potichu mimo vyučování. Administrátoři získají s těmito stroji nové funkce pro snadnou správu na dálku.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázka Windows 11 SE

Přijdou další notebooky…

A tím se opět vracíme k novince zvané Surface Laptop SE, která se však – alespoň podle prvních informací Microsoftu – na pultech běžných obchodů neobjeví. Podnik bude nové stroje nabízet minimálně v první vlně pouze v rámci „edu“ trhu v USA, tedy pro americké školství. Základní konfigurace by měla stát 249 USD, tedy asi 5500 korun bez DPH.

Podobné stroje s Windows 11 SE by se nicméně postupně měl objevit i v nabídce zavedených výrobců, a ty se zcela jistě do Evropy dostanou. Je tedy zajímavé se podívat, co Surface Laptop SE umí. Konkurence se jím velmi pravděpodobně nechá inspirovat.

Novinka je velmi kompaktní, má 11,6palcovou obrazovku s rozlišením 1366 x 768 pixelů, hmotnost činí pouhých 1,11 kg a tloušťka zavřeného stroje je 18 mm. Na výběr budou konfigurace s procesory Intel Celeron N4020 nebo N4120, k dispozici budou 4 nebo 8 GB operační paměti a 64 nebo 128GB úložiště. Na baterii by měla novinka vydržet pracovat až 16 hodin.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Postupně by se na pultech obchodů měly objevit i další stroje s Windows 11 SE

 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru