Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Microsoft láká na levný laptop pro studenty. A speciální verzi Windows 11

Microsoft láká na levný laptop pro studenty. A speciální verzi Windows 11

Události
Microsoft Surface Go 3, platinová_605140567
Microsoft Surface Go 3, platinová
8 499 Kč 10 284 Kč
Microsoft Surface Laptop Go, platinová_348415765
Microsoft Surface Laptop Go, platinová
Produkt není určen k prodeji.
Microsoft Surface Laptop Go, platinová_181007523
Microsoft Surface Laptop Go, platinová
Produkt není určen k prodeji.

Společnost Microsoft tento týden odhalila svůj nejnovější laptop – Surface Laptop SE. Nečekejte ale přehlídku nejmodernějších technologií a nejvýkonnějšího hardwaru, americkému počítačovému gigantu jde o úplně něco jiného.

Surface Laptop SE je jedním z prvních zástupců levných laptopů. Všechny mají přitom jedno společné – budou vybaveny speciální verzí Windows 11 SE. Jak zástupci podniku několikrát zdůraznili, půjde o „studentskou“ verzi jedenáctek.

Surface Laptop SE

Designově vychází verze SE z klasických jedenáctek, má ale upravené nastavení speciálně pro potřeby škol. Systém například data ukládá na OneDrive i na disk, aby byla k dispozici i offline. Windows 11 SE také nemají obchod Microsoft Store, o instalaci aplikací se stará administrátor na dálku, kompatibilita s aplikacemi třetích stran, jako je Chrome či Zoom, je nicméně zajištěna.

Počítače s Windows 11 SE také budou využívat zásady Intune for Education, aktualizovat se budou tedy potichu mimo vyučování. Administrátoři získají s těmito stroji nové funkce pro snadnou správu na dálku.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázka Windows 11 SE

Přijdou další notebooky…

A tím se opět vracíme k novince zvané Surface Laptop SE, která se však – alespoň podle prvních informací Microsoftu – na pultech běžných obchodů neobjeví. Podnik bude nové stroje nabízet minimálně v první vlně pouze v rámci „edu“ trhu v USA, tedy pro americké školství. Základní konfigurace by měla stát 249 USD, tedy asi 5500 korun bez DPH.

Podobné stroje s Windows 11 SE by se nicméně postupně měl objevit i v nabídce zavedených výrobců, a ty se zcela jistě do Evropy dostanou. Je tedy zajímavé se podívat, co Surface Laptop SE umí. Konkurence se jím velmi pravděpodobně nechá inspirovat.

Novinka je velmi kompaktní, má 11,6palcovou obrazovku s rozlišením 1366 x 768 pixelů, hmotnost činí pouhých 1,11 kg a tloušťka zavřeného stroje je 18 mm. Na výběr budou konfigurace s procesory Intel Celeron N4020 nebo N4120, k dispozici budou 4 nebo 8 GB operační paměti a 64 nebo 128GB úložiště. Na baterii by měla novinka vydržet pracovat až 16 hodin.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Postupně by se na pultech obchodů měly objevit i další stroje s Windows 11 SE

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru