Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Microsoft má dvě konzole, ukázal levný model Series S

Microsoft má dvě konzole, ukázal levný model Series S

Události
Xbox Series S, 512GB, bílá_447453854
Xbox Series S, 512GB, bílá
4 950 Kč 5 990 Kč
Xbox Series X, 1TB, černá_1398942047
Xbox Series X, 1TB, černá
11 149 Kč 13 490 Kč
Xbox Series X, 1TB, černá + sluchátka Wired Headset_1726867688
Xbox Series X, 1TB, černá + sluchátka Wired Headset
Produkt není určen k prodeji.
Xbox Series X, 1TB, černá + ovladač Elite Controller_1447932429
Xbox Series X, 1TB, černá + ovladač Elite Controller
Produkt není určen k prodeji.
Xbox Series S, 512GB, bílá + sluchátka Wired Headset_1738992524
Xbox Series S, 512GB, bílá + sluchátka Wired Headset
Produkt není určen k prodeji.
autor: Stanislav Holý

V minulých měsících nám Microsoft servíroval hromadu informací o špičkovém Xboxu Series X, který by se měl stát nejvýkonnější herní konzolí na světě. Ten však na pulty obchodů nepřijde sám, americký softwarový gigant v úterý potvrdil také příchod levnějšího modelu Series S.

O levnější verzi konzole Xbox se spekulovalo již delší dobu, Microsoft však držel všechny informace pod pokličkou – příchod novinky nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. V tomto týdnu však internetem začaly kolovat fotografie, parametry, a nakonec i video zachycující podobu chytané novinky.

Podle dosavadních úniků by tak konzole Xbox Series S měla mít rychlou SSD jednotku s kapacitou 512 GB. Grafické jádro bude nabízet dostatek výkonu pro 4K upscaling a bude podporovat ray-tracing, tedy věrnější vykreslování stínů, světel a odrazů v jednotlivých hrách. V rozlišení 1440p mimochodem bude možné hrát až při 120 fps.

Uniklý trailer k Xboxu Series S

 

Je to oficiální!

To je patrně i důvod, proč se Microsoft odhodlal k radikálnímu kroku. Novou konzoli Xbox Series S v úterý oznámil prostřednictvím svého oficiálního Twitterového účtu Xbox. Připojil k tomu i popisek: „Výkon nové generace na nejmenším Xboxu vůbec.“ Zástupci podniku také prozradili, že na americkém trhu bude doporučená cena 299 dolarů.

Více toho o nové konzoli ale neprozradili. „Těšíme se, až budeme moci sdílet další informace. Již brzy. Slibujeme,“ dodali zástupci Microsoftu. Zveřejněná fotografie ukazuje, že konzole bude vyvedena ve sněhově bílé barvě a bude mít kulaté větrací otvory zvýrazněné černou barvou. Evidentně bude opravdu malá, neboť je zhruba dvakrát vyšší než samotný gamepad. Ochuzena však bude o optickou mechaniku.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Xbox Series S

 

Co bude umět Xbox Series X?

Nad parametry a výkonem nového Xboxu Series S visí zatím otazník. Doposud byly odhaleny pouze parametry špičkového Xka. Poslední verzi One X výkonově překoná až čtyřikrát. V normálu nabídne hry v rozlišení 4K při 60 fps a výjimečně dokáže prodat až 120 fps a 8K. To vše hlavně díky AMD Zen 2 a hardwarově akcelerovanému ray tracingu. Xbox Series X nabídne výkon 12 TFLOPS.

Jako úložiště poslouží rychlé NVMe SSD s kapacitou 1 TB. Výrobce se navíc zajímavě vypořádal i s případnou rozšiřitelností, Xbox Series X totiž bude využívat speciální pro proprietární 1TB SSD od Seagatu, které se bude připojovat pomocí speciálního konektoru pro zachování co nejvyšší přenosové rychlosti. Případně bude možné disk připojit také prostřednictvím portu USB, podle Microsoftu to však platí jen v případě starší generace her. Ty nové budou vyžadovat již rychlé SSD optimalizované právě pro potřeby Xka.

Nový Xbox Series X bude funkcionalitou na úrovni počítače a stejně překvapivě bude i vypadat. V podstatě jako herní komp. Naštěstí tuto věž můžete překlopit a používat horizontálně i vertikálně. Podle posledních informací je prodejní premiéra naplánovaná na listopad. Do té doby bychom se měli dočkat i více informací o modelu Series S.

Konzole Xbox Series X

Názory ostatních Geeků (5)

vajner7 VAJ

Xbox

vajner7 8. 9. 2020 14:27

bude v současti baleni xbox serie x hdmi kabel?

kravec KRA
kravec 9. 9. 2020 7:41

@vajner7: Radšej nie. Bude to nejaký lacný nepraktický šmejd.. navyše, rôzni užívatelia chcú inú dĺžku kábla, podľa veľkosti TV, vzájomnej pozície portov TV a konzoly, a spôsobu vedenia kabeláže.

mikeš0 MIK

Reproduktory

mikeš0 8. 9. 2020 17:36

Uvažuju o tom že byhc si tu mini sérii koupil jako přenosný reproduktor, šlo by to?

kravec KRA
kravec 9. 9. 2020 7:42

@mikeš0: Šlo by to, ale ten reproduktor by vydával zvuk iba o jednej frekvencii. Taký monotónny...

m.tauchman M.T

Hmmm

m.tauchman 9. 9. 2020 6:35

Koukám, že tady na CZC začíná být řádně zatrollíno.

Máš něco na srdci?

nahoru