Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Microsoft ukázal vlastní ledničku. Inspirovala se Xboxem

Microsoft ukázal vlastní ledničku. Inspirovala se Xboxem

Události
Xbox Series S, 512GB, bílá_447453854
Xbox Series S, 512GB, bílá
4 950 Kč 5 990 Kč
Xbox Series X, 1TB, černá_1398942047
Xbox Series X, 1TB, černá
11 149 Kč 13 490 Kč
Xbox Series X, 1TB, černá + sluchátka Wired Headset_1726867688
Xbox Series X, 1TB, černá + sluchátka Wired Headset
Produkt není určen k prodeji.
Xbox Series X, 1TB, černá + ovladač Elite Controller_1447932429
Xbox Series X, 1TB, černá + ovladač Elite Controller
Produkt není určen k prodeji.
Xbox Series S, 512GB, bílá + sluchátka Wired Headset_1738992524
Xbox Series S, 512GB, bílá + sluchátka Wired Headset
Produkt není určen k prodeji.
autor: Petr Kirs

Výkonná konzole Xbox Series X je prakticky již od svého odhalení terčem vtípků kvůli svému designu. Americký počítačový gigant si z toho nic nedělá, právě naopak – jeden internetový mem se rozhodlo vedení společnosti přetvořit v realitu. A tak vznikla první lednička od Microsoftu.

Mrakodrap, odpadkový koš či lednice. Vtípků na design Xboxu Series X koluje internetem celá řada. Skoro se dá říci, že herní svět se rozdělil na dva nesmiřitelné tábory. Jedněm se nový vzhled líbí, zatímco druzí jej nemohou vystát. A ve stejné situaci je mimochodem i konkurenční Sony se svým netradičním designem PlayStationu 5. Také tato konzole neušla zaměřovači vtipálků.

Negativní ovace se ale rozhodl Microsoft proměnit na kladné boty, a nutno podotknout, že se vší parádou. Marketingové oddělení se chytlo vtípků s lednicí a skutečně vytvořilo Xbox Series X Fridge. První vyrobená se dostala ke známé youtuberce iJustine, která předvedla unboxing se vší parádou.

 

Pikantní je mimochodem už samotné balení ledničky. I když jde ze strany amerického počítačového gigantu jen o povedený vtípek, věříme, že celá řada hráčů by toto černočerné chladicí monstrum měla ráda doma. Už jen kvůli tomu, že při otevření dveří se skutečně přehraje boot-up melodie.

Stejnou lednici v designu nového Xboxu Series X dostal také rapper Snoop Dogg. Evidentně jich tedy bylo vyrobeno více, masové distribuce se ale podle všeho jen tak nedočkáme. A to je rozhodně škoda. Vždyť koho baví mít doma ještě nudnou bílou krabici, do které schováváme potraviny?

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Dva nové Xboxy

Sluší se připomenout, že nové Xboxy budou dva – levný model Series S a výkonný Series X. Konzole Xbox Series S bude mít rychlou SSD jednotku s kapacitou 512 GB. Grafické jádro bude nabízet dostatek výkonu pro 4K upscaling a bude podporovat ray-tracing, tedy věrnější vykreslování stínů, světel a odrazů v jednotlivých hrách. V rozlišení 1440p mimochodem bude možné hrát až při 120 fps.

Tajemstvím nejsou ani technické informace o novém Xku. Poslední verzi One X výkonově překoná až čtyřikrát. V normálu nabídne hry v rozlišení 4K při 60 fps a výjimečně dokáže prodat až 120 fps a 8K. To vše hlavně díky AMD Zen 2 a hardwarově akcelerovanému ray tracingu. Xbox Series X nabídne výkon 12 TFLOPS.

Představení konzole Xbox Series X

Jako úložiště poslouží rychlé NVMe SSD s kapacitou 1 TB. Výrobce se navíc zajímavě vypořádal i s případnou rozšiřitelností, Xbox Series X totiž bude využívat speciální pro proprietární 1TB SSD od Seagatu, které se bude připojovat pomocí speciálního konektoru pro zachování co nejvyšší přenosové rychlosti. Případně bude možné disk připojit také prostřednictvím portu USB, podle Microsoftu to však platí jen v případě starší generace her. Ty nové budou vyžadovat již rychlé SSD optimalizované právě pro potřeby Xka.

Nový Xbox Series X bude funkcionalitou na úrovni počítače a stejně překvapivě bude i vypadat. V podstatě jako herní komp. Naštěstí tuto věž můžete překlopit a používat horizontálně i vertikálně. Konzole Xbox Series S bude vyvedena ve sněhově bílé barvě a bude mít kulaté větrací otvory zvýrazněné černou barvou. Evidentně bude opravdu malá, neboť je zhruba dvakrát vyšší než samotný gamepad. Ochuzena však bude o optickou mechaniku.

Předobjednávky obou konzolí již odstartovaly, oficiální prodej začne 10. listopadu.

Představení konzole Xbox Series S

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru