Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Microsoft v tichosti zaříznul starší Xbox. Sony má jiný plán

Microsoft v tichosti zaříznul starší Xbox. Sony má jiný plán

Události
Xbox Series S Fortnite + Rocket League Bundle, 512GB, bílá_526582343
Xbox Series S Fortnite + Rocket League Bundle, 512GB, bílá
Produkt není určen k prodeji.
Xbox Series X, 1TB, černá_1398942047
Xbox Series X, 1TB, černá
10 653 Kč 12 890 Kč
PlayStation 5 Digital Edition_882927588
PlayStation 5 Digital Edition
Produkt není určen k prodeji.
PlayStation 5_968501121
PlayStation 5
Produkt není určen k prodeji.
Xbox Series X, 1TB, černá + sluchátka Wired Headset_1726867688
Xbox Series X, 1TB, černá + sluchátka Wired Headset
Produkt není určen k prodeji.

Vlastně to není žádné překvapení. Ale po měsících spekulací jsme se dočkali konečně oficiálního oznámení, že Microsoft již předloni ukončil výrobu řady Xbox One. Společnost Sony ale zvolila úplně jinou taktiku.

„Abychom se mohli plně soustředit na produkci konzolí Xbox Series S|X, zastavili jsme výrobu všech konzolí Xbox One již na konci roku 2020,“ stojí v oficiálním prohlášení Microsoftu, které citoval server The Verge.

 

V podstatě se tak potvrdili dřívější spekulace, že výroba byla ukončena již před příchodem modelů Xbox Series S|X, tedy během předloňského podzimu. Server ING podotkl, že právě díky tomuto kroku byl schopen Microsoft stabilním tempem dodávat konzole na trh i během pandemie, kdy se již naplno začal projevovat celosvětový nedostatek dílů pro elektroniku.

I tak ale bohužel pořád platí, že poptávka i po více než roce na trhu stále převyšuje nabídku. V obchodech je tak Xbox Series X vyprodán a jednotlivé objednávky jsou uspokojovány postupně podle objednání. Fanoušci si ale zpravidla musí počkat na dodání několik týdnů či měsíců. Neplatí to pouze pro Xbox Series S, který je jako jediná konzole nové generace k mání v dostatečném množství kusů už od samého startu prodejů.

Sony bude vyrábět PlayStationy 4

Se stále neukojenou poptávkou se potýká také společnost Sony, respektive její konzole PS5 a PS5 Digital Edition. Oba modely jsou beznadějně vyprodané a čekají doba rozhodně není kratší než u Microsoftu.

Sony má však v nabídce stále ještě starší PlayStation 4. Ten se měl přitom přestat podle původních plánů vyrábět také v roce 2021. Pokračující nedostatek PS5 však podle všeho přiměl technologického giganta, aby ve výrobě ještě pokračoval. Tvrdí to alespoň agentura Bloomberg.

Podle jejích informací toto rozhodnutí padlo, protože PlayStation 4 používá méně pokročilé čipy, je jednodušší na výrobu a poskytuje cenově výhodnou alternativu k PS5. Na rozdíl od pětky tedy není takový problém jej v současnosti dostat na pulty obchodů. Očekává se, že bude vyrobeen ještě další milion konzolí PS4.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

PlayStation 4 Slim

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (1)

Hdmi 2.1

uzke hrdlo je nedostatek čipů pro výstup hdmi 2.1
Poptávka je velká. Series S má HDMI 2.0, čímž problém elegantně řeší.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru