Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Microsoft v tichosti zaříznul starší Xbox. Sony má jiný plán

Microsoft v tichosti zaříznul starší Xbox. Sony má jiný plán

Události
Xbox Series S Fortnite + Rocket League Bundle, 512GB, bílá Xbox Game Pass Ultimate 3 měsíce - samostatně neprodejné
Xbox Series S Fortnite + Rocket League Bundle, 512GB, bílá
6 603 Kč 7 990 Kč
Xbox Series X, 1TB, černá
Xbox Series X, 1TB, černá
11 149 Kč 13 490 Kč
PlayStation 5 Digital Edition
PlayStation 5 Digital Edition
8 917 Kč 10 790 Kč
PlayStation 5
PlayStation 5
11 149 Kč 13 490 Kč
autor: Stanislav Holý

Vlastně to není žádné překvapení. Ale po měsících spekulací jsme se dočkali konečně oficiálního oznámení, že Microsoft již předloni ukončil výrobu řady Xbox One. Společnost Sony ale zvolila úplně jinou taktiku.

„Abychom se mohli plně soustředit na produkci konzolí Xbox Series S|X, zastavili jsme výrobu všech konzolí Xbox One již na konci roku 2020,“ stojí v oficiálním prohlášení Microsoftu, které citoval server The Verge.

 

V podstatě se tak potvrdili dřívější spekulace, že výroba byla ukončena již před příchodem modelů Xbox Series S|X, tedy během předloňského podzimu. Server ING podotkl, že právě díky tomuto kroku byl schopen Microsoft stabilním tempem dodávat konzole na trh i během pandemie, kdy se již naplno začal projevovat celosvětový nedostatek dílů pro elektroniku.

I tak ale bohužel pořád platí, že poptávka i po více než roce na trhu stále převyšuje nabídku. V obchodech je tak Xbox Series X vyprodán a jednotlivé objednávky jsou uspokojovány postupně podle objednání. Fanoušci si ale zpravidla musí počkat na dodání několik týdnů či měsíců. Neplatí to pouze pro Xbox Series S, který je jako jediná konzole nové generace k mání v dostatečném množství kusů už od samého startu prodejů.

Sony bude vyrábět PlayStationy 4

Se stále neukojenou poptávkou se potýká také společnost Sony, respektive její konzole PS5 a PS5 Digital Edition. Oba modely jsou beznadějně vyprodané a čekají doba rozhodně není kratší než u Microsoftu.

Sony má však v nabídce stále ještě starší PlayStation 4. Ten se měl přitom přestat podle původních plánů vyrábět také v roce 2021. Pokračující nedostatek PS5 však podle všeho přiměl technologického giganta, aby ve výrobě ještě pokračoval. Tvrdí to alespoň agentura Bloomberg.

Podle jejích informací toto rozhodnutí padlo, protože PlayStation 4 používá méně pokročilé čipy, je jednodušší na výrobu a poskytuje cenově výhodnou alternativu k PS5. Na rozdíl od pětky tedy není takový problém jej v současnosti dostat na pulty obchodů. Očekává se, že bude vyrobeen ještě další milion konzolí PS4.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

PlayStation 4 Slim

 

Názory ostatních Geeků (1)

avatar

Hdmi 2.1

elho_cid 15. 1. 2022 0:58

uzke hrdlo je nedostatek čipů pro výstup hdmi 2.1
Poptávka je velká. Series S má HDMI 2.0, čímž problém elegantně řeší.

Máš něco na srdci?

nahoru