Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Mikrofony Blue – co nabízí nejoblíbenější zámořská značka?

Mikrofony Blue – co nabízí nejoblíbenější zámořská značka?

Produktové tipy

Jestliže patříte mezi fanoušky streamerů, jistě znáte ikonické logo mikrofonů Blue. Výrobce je na trhu již od roku 1995 a přináší audiotechniku pro amatéry i profesionály. Možná jste ale nevěděli, že firma patří Logitechu a že jde o nejprodávanější značku mikrofonů v USA a Kanadě. Co vlastně americká společnost nabízí u nás a čím můžete své nahrávky posunout dál právě vy?

Společnost Blue kromě má ve své nabídce více produktů než jen známé mikrofony, my se dnes ale zaměříme pouze na ně. Na náš trh totiž dorazilo hned několik novinek, stojí si za to proto projít vše, co Blue v Česku má. V nabídce jsou totiž modely Snowball, Snowball iCE, Yeti, Yeti Nano, Yeti Pro a Yeti X. Ve všech případech jde přitom o vysoce kvalitní USB mikrofony, které stačí jen zapojit a můžete hned nahrávat. Každý se přitom hodí pro trochu jinou situaci.

Díky široké nabídce lze mikrofony značky Blue využívat pro komunikaci během hraní her, pro streamování komentovaného videa, pro nahrávání podcastů a panelových diskuzí, případně jako mikrofon pro nahrávání zpěvu a hudebních nástrojů. A jak už to tak bývá, některé z modelů patří mezi univerzální mikrofony vhodné prakticky pro vše, jiná zařízení jsou pak vhodnější pro specifický způsob využití.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Yeti Snowball a Snowball iCE

Jestliže si otevřete kompletní nabídku mikrofonů Blue, na první pohled každého zaujmou zástupci právě těchto modelů. Kulatý mikrofon je něčím zcela neobvyklým, tvar přitom neslouží pouze jako nástroj k zajímavějšímu vzhledu. Podle potřeby totiž můžete využívat jak jen jednu stranu (například pro využití při videohovorech či při nahrávání hudebního nástroje), tak nahrávání ze všech stran. To se hodí zejména ve chvíli, kdy chcete s přáteli či kolegy nahrávat podcast. Není totiž nic horšího, než když pro takovou situaci využíváte jeden směrový mikrofon a každý je pak slyšet úplně jinak. Nic takového vám v případě Blue Snowball nehrozí.

Yeti a Yeti Nano

V nabídce modelů Yeti najdeme hned čtyři zástupce: standardní model Yeti, následně Yeti Nano, Yeti X a Yeti Pro. Začněme nejmenším ze všech, kterým je – jak už název napovídá – Yeti Nano. Do drobného šasi se vešlo vše potřebné, abyste se dočkali plnohodnotné kvality nahrávání zvuku. Pochopitelně nechybí podpora Plug n‘ Play jak na PC, tak na Mac. Zvuk lze zaznamenávat ve dvou režimech, a to zepředu tak, jak jste běžně zvyklí, ale i z celkového prostoru kolem. Díky mobilní aplikaci Blue Sherpa máte pod kontrolou ovládání a updaty a samozřejmostí je i zdířka pro mikrofon, abyste poslouchali nahrávaný zvuk pěkně v přímém přenosu bez jakékoliv prodlevy.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nejoblíbenějším modelem je Blue Yeti – univerzální mikrofon pro použití prakticky za jakékoliv situace. Díky třem kondenzátorovým kapslím si poradí se vším, co před něj, vedle něj či za něj postavíte. Můžete si totiž zvolit nahrávání zepředu v jednom kanále či ve stereu, ale je vhodný i pro obousměrný záznam, například při natáčení dvou diskutérů u stolu. Nechybí ani všesměrové nahrávání pro situace, kdy se baví více než dva aktéři. Mikrofon má přímo na sobě i několik tlačítek pro základní ovládání bez potřeby otevírat speciální software. Ideální volba pro každého, kdo hledá univerzálního pomocníka.

Yeti Pro a Yeti X

Pro opravdové fajnšmekry tu pak jsou modely Yeti X a Yeti Pro. Druhý jmenovaný je mikrofon vhodný pro profesionály – nahrávání v rozsahu od 22 do 192 kHz nabízí ohromnou variabilitu, kromě standardního USB připojení je tu i vstup pro XLR kabel. I před bezkonkurenční profesionální kvalitu však mnohé může zaujmout spíše model X. Ten má totiž v rukávu hned několik zajímavých vlastností, mezi něž patří například LED panel pro vizualizaci nahrávaného hlasu, řešení se čtyřmi kondenzátorovými kapslemi umožňuje skvělou kvalitu záznamu, multifunkční ovládací knoflík dává prostor pro základní úpravy už během nahrávání, Blue VO!CE v přímém přenosu přidává zvukové efekty a upravitelné podsvícení doladí mikrofon podle stylu každého uživatele. To vše při zachování všech výhod výše popsaných modelů. Není tak divu, že celá řada streamerů volí právě tohoto zástupce – nejenže jde o kvalitativně skvělou volbu, ale má i faktor X, jak ostatně stojí i v názvu.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru