Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Musk hodil do obchodu s Twitterem vidle. Zasáhne soud

Musk hodil do obchodu s Twitterem vidle. Zasáhne soud

Události
LEGO® City 60351 Kosmodrom_1023205465
LEGO® City 60351 Kosmodrom
2 363 Kč 2 859 Kč
2 313 Kč 2 799 Kč
autor: Saša Ševčík

Měl to být jeden z největších technologických obchodů letošního roku, nakonec z něj ale nic nebude. Vlastník automobilky Tesla či vesmírné společnosti SpaceX Elon Musk oznámil, že stáhnul svou nabídku na převzetí Twitteru. Dobojováno ale ještě není, vše bude nyní řešit soud.

Nejbohatší muž světa oznámil již na konci dubna, že koupí Twitter za neuvěřitelných 44 miliard amerických dolarů, tedy více než bilion korun. Už po pár týdnech ale Musk pohrozil, že od koupě ustoupí.

Důvodem mělo být především množství falešných účtů na této sociální síti, jde o účty, které jsou využívány například k odesílání spamových zpráv. „Dohoda s Twitterem bude dočasně pozastavena, dokud nebude upřesněno, že falešné účty skutečně představují méně než pět procent uživatelů,“ napsal Musk tehdy na Twitteru.

Vedení sociální sítě se sice snažilo celou záležitost urovnat a sestavilo pro nejbohatšího muže planety celou zprávu o tom, jak jeho speciální tým maže milion falešných účtů každý den, ale ani to evidentně Muska neobměkčilo. O víkendu tak multimilionář oznámil, že nabídku na převzetí stahuje.

Kdo by si myslel, že zde bude celý příběh končit, byl by na omylu. Twitter si to totiž nechce nechat líbit a důvody pro nenaplnění smlouvy o převzetí nepovažuje vedení sociální sítě za opodstatněné. Proto se bude domáhat u soudu, aby byl obchod dokončen přesně podle uzavřené bilionové smlouvy.

 

Elon Musk promluvil o budoucnosti Twitteru již v dubnu na populární konferenci TED

Názory ostatních Geeků (1)

narg01 NAR

Fake ucty

narg01 12. 7. 2022 8:15

ten moment, když nechceš Muskovi tajně říct, kolik máš fake účtů a pak ho dáš k soudu, kde to budeš muset říct veřejně :D IQ 200

Máš něco na srdci?

nahoru