Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Musk má na síti X miliony sledujících. Kolik z nich je ale falešných?

Musk má na síti X miliony sledujících. Kolik z nich je ale falešných?

Události
Figurka Among Us - Crewmates, 4-pack_351149106
Figurka Among Us - Crewmates, 4-pack
Produkt není určen k prodeji.
Figurka Mini Co. X-Men - Professor Xavier_1869979241
Figurka Mini Co. X-Men - Professor Xavier
743 Kč 899 Kč
594 Kč 719 Kč

Se svými více než 153 miliony sledujících je Elon Musk nejpopulárnějším uživatelem platformy X, dříve Twitteru. Bližší analýza jeho followerů ale ukázala, že jejich velká část působí přinejmenším podezřele.

Server Mashable přinesl výsledky nezávislého výzkumu analytika Travise Browna, který se podíval na Muskovy followery a shromáždil jejich volně dostupná data. Z analýzy pak vyšla čísla ukazující například jak staré jejich účty jsou, jak jsou aktivní, kolik sami mají sledujících a kolik si jich předplácí X Premium.

Z celkem 153 209 283 Muskových sledujících má zhruba 42 % (65,3 milionů) přesně 0 odběratelů, 41 % (62,5 milionů) má rovnných 0 tweetů a přes 25 % (38,9 milionů) jich bylo vytvořeno přesně v den nebo o den později, kdy Musk koupil Twitter.

Je možné, že jde o uživatele, kteří nejsou vyloženě aktivní a na síti pouze obsah konzumují, ale další data to vyloženě nepodporují, naopak poukazují na znaky falešných účtů a botů.

Zhruba čtvrtina Muskových odběratelů (38 milionů) používá defaultní anonymní obrázek, který jim při registraci přidělí systém a přes 40 % účtů (téměř 50 milionů) má ve svém názvu 4 a více čísel, jak je zvykem u automaticky generovaných uživatelských jmen.

Kdo za to platí?

Co se týče služby X Premium, tak jen 0,3 % followerů (453 000) nejsledovanějšího člověka na síti platí 8 dolarů měsíčně za modrou fajfku u jména a možnost na X svůj obsah monetizovat. Ze všech uživatelů X pak za X Premium platí okolo 830 000, tedy necelý dvojnásobek.

Elon Musk koupil Twitter minulý rok a od té doby prošla firma i sociální síť velkou restruktualizací. Naposledy před měsícem proběhl velký rebranding a Twitter se změnil na X. V posledních dnech se X potýká s problémem mizení starého obsahu, kdy obrázky starší než z roku 2014 jsou ze sítě smazány. Nejsdílenejší obrázek - selfie od Ellen DeGeneres z předávání Oscarů - také na chvíli zmizela, ale fotka už byla zachráněna a je opět dostupná. Musk také před pár dny oznámil odstranění funkce blokování účtů.

Ohodnoť článek:
100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru