Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Na zahradu chytře, se šikovnými pomocníky Návody

Na zahradu chytře, se šikovnými pomocníky

autor: Petr Kirs
Chytrá domácnost je fenoménem dneška. Nejrůznější vychytávky nicméně nemusí usnadňovat život lidem pouze uvnitř, dobře poslouží také na zahradách. Řeč je například o automatických uzávěrech vody, bazénovém osvětlení či monitorech kvality vody.

Péče o zahradu nebo bazén není vůbec nic jednoduchého. Naštěstí v dnešní době je možné i tyto starosti přenechat na chytrých pomocnících. Ty dovedou ušetřit nejen námahu, ale v některých případech dokonce i čas nebo peníze.

 

Inteligentní regulátor vody

Velmi praktickou vychytávkou je inteligentní regulátor vody. Ten dokáže automaticky uzavřít nebo otevřít kohoutek v předem nastaveném čase, a tím automaticky zajistit zalévání zahrady, i když jste na dovolené.

Nikdy se už navíc nestane, že zapomenete vodu puštěnou příliš dlouho a zbytečně se tak připravíte o peníze. Obslužná aplikace v chytrém telefonu navíc poskytuje přesné informace o tom, kolik vody jste na zalévání spotřebovali, své finance tedy máte pod kontrolou. Díky inteligentnímu regulátoru vody navíc nehrozí nenadálé investice, které zpravidla lidé musí řešit v souvislosti s rezavým trávníkem a uschlými květinami, když zapomenou zalévat. Inteligentní regulátor vody se o vše postará automaticky.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Inteligentní regulátor vody

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zařízení se ovládá pomocí chytrého telefonu

Takto vše funguje v praxi

 

Pohodlí u bazénu

Jak jsme si již ukázali v samostatném článku, na zahradě mohou šikovní pomocníci přijít vhod také při péči o bazén. Řeč je například o chytrém monitoru bazénu, který byl navržen tak, aby vám umožnil plnou kontrolu nad kvalitou vody.

Chytrý monitor bazénu vám posílá upozornění na váš mobilní telefon. Vždy budete vědět, kdy podat další dávku chemie a v jakém množství. Stačí pustit zařízení do vody a nechat ho pracovat. Je navržené tak, aby mohlo být ve vodě nepřetržitě. Certifikace IP68 zaručuje vysokou odolnost.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Obsluha chytrých monitorů bazénu je velmi jednoduchá

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Stačí vložit do bazénu, o vše ostatní se zařízení postará samo

 

Při vodních radovánkách přijde vhod také pořádné osvětlení, díky kterému se budete moci koupat i po zatmění slunce. Ideální je přitom solární světlo, které se obejde bez externího zdroje napájení. Na zahradu tak nebudete muset přivádět žádné kabely, ani řešit, zda zrovna v tu nejméně vhodnou dobu nemusíte měnit baterie.

Vhodné je přitom koukat po světlech, které mají zvýšenou odolnost proti vlhkosti, vodě a prachu. ideálně by měly splňovat alespoň certifikaci IP68, díky níž mohou být ponořena do hloubky až 2,5 m po dobu 30 minut. Prim hrají modely, které mohou plavat na hladině bazénu, i se dají zapíchnout do travnatého porostu. Obsluha opět probíhá z prostředí mobilní aplikace, připojit je k jednomu telefonu samozřejmě možné více chytrých solárních světel najednou.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Některá světla jsou určená přímo do bazénu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Použít se ale dají i na zahradě

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

nahoru