Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Nářky hráčů byly konečně vyslyšeny. Switch podporuje bezdrátová sluchátka

Nářky hráčů byly konečně vyslyšeny. Switch podporuje bezdrátová sluchátka

Události
Nintendo Switch (2019), šedá_946620542
Nintendo Switch (2019), šedá
Produkt není určen k prodeji.
Nintendo Switch – OLED Model, bílá_361090589
Nintendo Switch – OLED Model, bílá
6 832 Kč 8 267 Kč
Nintendo Switch (2019), červená/modrá_1069990204
Nintendo Switch (2019), červená/modrá
Produkt není určen k prodeji.
Nintendo Switch – OLED Model, červená/modrá_1302480013
Nintendo Switch – OLED Model, červená/modrá
6 836 Kč 8 271 Kč
Nintendo Switch (2019), červená/modrá + Ring Fit Adventure_1850348642
Nintendo Switch (2019), červená/modrá + Ring Fit Adventure
Produkt není určen k prodeji.

Prakticky od samého uvedení konzole Switch na trh si hráči stěžovali, že zařízení nenabízí možnost připojení bezdrátových sluchátek přes bluetooth. Jejich nářky byly po letech konečně vyslyšeny, nová aktualizace vše napravuje.

Nintendo dříve tvrdilo, že bluetooth je primárně určen pro bezdrátové ovladače, a proto podpora pro sluchátka není nabízena. Na jednu stranu se to dalo pochopit, neboť k jedné konzoli je možné připojit až osm ovladačů, což dá jistě integrovanému bluetooth adaptéru zabrat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na druhou stranu ale hráči zkrátka volali po větší svobodě bez kabelů, a nyní se konečně dočkali. Nintendo bez většího oznámení vydalo novou aktualizaci Switche, díky které je možné ke konzoli připojit například Apple AirPods – a pochopitelně jakékoliv jiná sluchátka se standardem bluetooth.

Snad jediným háčkem je, že ve chvíli, kdy budete mít připojena bezdrátová sluchátka, může konzole komunikovat pouze s dvěma ovladači. Více jich není možné připojit. Do paměti zařízení si v nastavení můžete uložit klidně i více sluchátek, v jednu chvíli ale mohou být připojeny pouze jedny. Navíc přes bluetooth nefungují mikrofony.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Příchod nového Switche OLED

I když se omezení tedy najdou, většina hráčů jistě možnost využití bluetooth sluchátek uvítá. Bude zajímavé sledovat, zda to bude mít Nintendo lépe vychytané u nového Switche OLED, který se začne prodávat již příští měsíc.

Ten totiž přináší celou řadu vylepšení. Patrně tím největším je integrace 7palcového dotykového displeje, jenž staví na technologii OLED. Barevné podání, kontrast – a tedy i věrnost jednotlivých titulů by tedy měla poskočit o pořádný kus směrem kupředu. Zamrzí snad jen to, že rozlišení zůstává stejné, tedy 720p v handheld režimu a 1080p v doku na televizi. Připomeňme, že původní Switch disponoval 6,2palcovou obrazovkou.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Lákadlem má být i přepracovaný stojánek, který je nyní širší a slibuje vyšší stabilitu. Díky němu je možné různě upravovat náklon obrazovky. Dokovací stanice k televizoru se chlubí LAN portem, což je přeci jen stabilnější způsob připojení než WiFi.

Interní úložiště navíc narostlo z původních 32 GB na 64 GB. Výkonnostní upgrade se však nekoná. Switch OLED by měl ale nabídnou vylepšené audio, i když na reálné testy si budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru