Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Našli novou vesmírnou loď plnou lidí. Elite Dangerous baví i po letech Události

Našli novou vesmírnou loď plnou lidí. Elite Dangerous baví i po letech

autor: Petr Kirs
Nekonečný vesmír ukrývá celou řadu záhad a tajemství. Rozluštit jedno z nich dokázal v titulu Elite Dangerous streamer Malic_VR. Ten stopoval signál nové zprávy, až se mu podařilo odhalit novou vesmírnou loď plnou lidí.

Pokud vás náhodou hra Elite Dangerous minula, alespoň v rychlosti připomeňme, že jde o galaktické MMO, které baví hráče už od roku 2014. Fanoušci vesmírného bádání se mohou ujmout vlastní hvězdné lodi a vydat se s ní prozkoumat nepřátelskou galaxii.

Upoutávka na hru Elite Dangerous

 

Poprvé objevili loď plnou lidí

Elite Dangerous přináší původní vesmírné dobrodružství na herní konzole i počítače a nabízí vzájemně propojenou galaxii, celou Mléčnou dráhu a neustále se rozvíjející příběh. O tom se na vlastní kůži přesvědčil streamer Malic_VR, kterému se jako prvnímu podařilo vystopovat signál společnosti Rockforth Corporation.

Zástupci fiktivního podniku se omluvili za šíření plesnivého patogenu, který ohrožoval celou řadu kosmických plodin. Součástí zprávy byla také informace o odhalování oblastí pro pěstování plodin. Pozornější hráče mohl zaujmout neočekávaný požadavek na dodávky ze systému Upaniklis. Právě toho si všiml také streamer Malic_VR, který po stopování signálu odhalil úplně novou generační loď určenou pro přemisťování celých generací lidí napříč vesmírem.

Objevení generační lodi Golconda

 

Obavy z narušení suverenity

Během let odkryli hráči sice celou řadu lodí, které se pohybovaly mezi hvězdami, žádná z nich ale neobsahovala přeživší. To změnila až loď zvaná Golconda. Ta měla opustit Zemi již před více než tisíci lety, za tu dobu procestovala 172 světelných let. Lidé na lodi potřebují nutně doplnit zásoby a pomoc, na palubě totiž panuje mor. „Jsme víc než kolonie. Jsme rodina,“ stojí v jednom z hlasových deníků.

Zároveň se však obávají, že jejich komunita bude poskvrněna příchozími jedinci. „Naši předci nás zde zanechali před staletími, k čemuž měli patrně dobrý důvod. Všechny naše životy jsme podřídili tomu, abychom společně vyřešili všechny problémy a posunuli se dál,“ hlásají deníky. Jisté je tedy to, že příběh to bude velkolepý…

Nejde navíc o jedinou novinku, která hráče čeká. Tvůrci Elite Dangerous po několika odkladech slibují, že zkraje příštího roku přijdou očekávané velké vesmírné lodě, na kterých bude moci sloužit až 16 hráčů najednou. Přesné datum vydání velké aktualizace tohoto sci-fi příběhu však zatím nebylo oficiálně potvrzeno.

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru