Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Nejpopulárnější stylovka od Samsungu má nástupce. Tohle Galaxy Z Flip4 umí

Nejpopulárnější stylovka od Samsungu má nástupce. Tohle Galaxy Z Flip4 umí

Produktové tipy
Samsung Galaxy Z Flip4, 8GB/128GB, Bora Purple_384014954
Samsung Galaxy Z Flip4, 8GB/128GB, Bora Purple
22 719 Kč 27 490 Kč
Samsung Galaxy Z Flip4, 8GB/256GB, New Blue_2068402227
Samsung Galaxy Z Flip4, 8GB/256GB, New Blue
23 959 Kč 28 990 Kč
Samsung Galaxy Z Flip4, 8GB/512GB, Composite Gray_40464437
Samsung Galaxy Z Flip4, 8GB/512GB, Composite Gray
26 438 Kč 31 990 Kč
Samsung Galaxy Z Flip4, 8GB/128GB, Gold_790915543
Samsung Galaxy Z Flip4, 8GB/128GB, Gold
22 719 Kč 27 490 Kč
autor: Saša Ševčík

Větší baterie a rychlejší nabíjení, ale zároveň menší rozměry a s tím související kompaktnější provedení. Nejpopulárnější stylovka s ohebným displejem od Samsungu se dočkala nástupce s číslovkou čtyři v názvu.

Ve středu jsme se dočkali záplavy novinek od Samsungu. I když je větší bratříček Galaxy Z Fold4 také velmi zajímavý, v tomto textu se zaměříme výhradně na kompaktnější model Galaxy Z Flip4. Zaslouží si to – díky atraktivní cenovce a celé řadě dalších předností totiž očekáváme, že půjde stejně jako v případě předchůdce o velmi populární smartphone.

Koneckonců o loňské předchůdce s číslovkou tři v názvu byl takový zájem, že se skladové zásoby rozebraly už v rámci předobjednávek. Pokud tedy o modelu Galaxy Z Flip4 uvažujete, rozhodně doporučujeme si předobjednávku vytvořit. V rámci ní totiž získáte ke skládacímu smartphonu také celou řadu atraktivních bonusů – například jeden rok pojištění Samsung Care+ zcela zdarma či bonus k výkupu původního zařízení až 7000 Kč. V praxi tak lze získat Z Flip4 jen za 6890 Kč, a to až do 25. srpna. Více informací o předobjednávkách naleznete v detailu telefonu na CZC.cz.

DSC01205.JPG
flip 4 bezovy.jpg
flip 4 v obalu 2.jpg

Chytrý telefon Galaxy Z Flip4 naživo

Předobjednat Galaxy Z Flip4

Hlavní přednosti chytrého telefonu Galaxy Z Flip4:

  • Flex Camera (ideální telefon pro tvůrce obsahu, influencery)
  • Větší baterie a rychlejší nabíjení
  • Menší rozměry/kompaktnější
  • Výkonnější 4nm procesor
  • Modernější displej (vyšší svítivost, 1-120 Hz)
  • Odolnější materiály
  • Kvalitnější fotoaparát
  • Vylepšené ovládání pomocí vnějšího displeje

Představení smartphonu Galaxy Z Flip4

Dva různé světy ohebných displejů

Rozdělení světa ohebných smartphonů od Samsungu je vcelku jasné od samého začátku. Modely z produktové řady Fold tak představují výkonné pracovní stroje, které si však díky vnějšímu displeji zachovávají poměrně kompaktní rozměry. Když potřebujete větší pracovní plochu, jednoduše telefon otevřete a získáte v podstatě polohovatelný tablet. Jinak tomu není ani u nejnovějšího provedení Galaxy Z Fold4.

Flip4 proti tomu skládací konstrukci využívá k tomu, aby v kapse nezabíral tolik místa. V podstatě má tedy rozměry klasického smartphonu, který ale v půlce přehnete na polovinu. Vzhledem k tomu, jak se rok od roku displeje chytrých telefonů zvětšují, je toto řešení velmi praktické. Už se nemusíte otravovat s rohem telefonu trčícím z kapsy, se kterým zavadíte několikrát denně o různé překážky. Flip4 se snadno vejde i do opravdu malých kapes.

Obávat se nemusíte ani toho, že byste jej museli neustále otevírat a zavírat, což by jistě nebylo pohodlné. Čtyřka má totiž poměrně velký informační displej, který dovede zobrazit všechny důležité informace, a to včetně předpovědi počasí. Díky důmyslné konstrukci majitelé Z Flip4 ruce často vůbec nepotřebují – s telefonem se toho dá dělat spousta, aniž byste ho museli otevírat. Na mnoho úkolů stačí samotný přední displej, slouží například k volání, odpovídání na zprávy či ovládání miniaplikace SmartThings Scene.

Vnější displej staví na technologii Super AMOLED a nabízí úhlopříčku 1,9 palce (4,8 cm) při rozlišení 512 x 260 pixelů. Vnitřní ohebná obrazovka pak sází na technologii Dynamic AMOLED 2X, má úhlopříčku 6,7“ (17 cm), rozlišení Full HD+ (2640 x 1080 pixelů), poměr stran 22:9 a adaptivní obnovovací frekvenci 120 Hz (1~120 Hz).

1-045_product_galaxy_zflip4_borapurple_LI.jpg
1-038_product_galaxy_zflip4_borapurple_blue_pinkgold_graphite_LI.jpg
1-059_hands-on_galaxy_zflip4_blue_LI.jpg

Novinka sází na kompaktní rozměry

Důraz na výkon i design

Nemyslete si, že by byl Flip4 ve srovnání s bratříčkem nějak ošizen v otázce výkonu. Opět zde nalezneme 4nm procesoru Snapdragon 8+ Gen1, který má k dispozici 8 GB operační paměti a může být vyzbrojen úložištěm o velikosti až 512 GB.

Také zevnějšek telefonu je elegantnější než u předchůdce – k výrazným designovým prvkům patří menší pant, zarovnané hrany, matné sklo na zadní straně a lesklé kovové rámečky. Uživatelé si navíc můžou vizáž přístroje do značné míry přizpůsobit vlastnímu vkusu – pro oba displeje je k dispozici celá řada povedených grafických motivů, fontů či ikon. Na předním displeji lze zobrazit i vlastní obrázky, GIF soubory, a dokonce i video.

Z Flip4 a také větší Z Fold4 jsou na tom v této oblasti ze všech našich skládacích telefonů nejlépe – rámečky a kryt pantu jsou vyrobené z hliníku třídy Armor Aluminum, přední displej i zadní stranu kryje téměř nezničitelné sklo Corning Gorilla Glass Victus+. Také hlavní displej je odolnější než dřív díky vylepšené vrstvené struktuře, která účinně tlumí nárazy. Oba přístroje splňují voděodolný standard IPX8 , uživatelé se tedy nemusejí bát ani hustšího deště.

1-075_ecosystyem_galaxy_zflip4_borapurple_watch5_pinkgold_buds2pro_white_LI.jpg
1-081_lifestyle_galaxy_zflip4_borapurple_LI.jpg
1-092_lifestyle_galaxy_zflip4_blue_LI.jpg

Design se povedl

Zrozen pro kreativce

Výrobce se netají tím, že s modelem Galaxy Z Flip4 cílí i na kreativní jedince. Videozáznamy se totiž dají natáčet, aniž byste telefon drželi v ruce, případně můžete fotografovat skupinové záběry z různých úhlů – stačí Z Flip4 částečně složit, a tím aktivovat režim FlexCam.

Originální záběry si lze prohlédnout v různých aplikacích  – díky partnerství se společností Meta je režim FlexCam optimalizovaný pro oblíbené sociální sítě, například Instagram, WhatsApp nebo Facebook. Další dosud nevídané možnosti nabízí Z Flip4 díky vylepšené funkci Quick Shot. S ní můžete začít natáčet video ve vysoké kvalitě a pak plynule bez přerušení přejít do režimu Flex, kde lze natáčet bez pomoci rukou – vlogeři a influenceři tuhle možnost nepochybně ocení.

Milovníci selfies se můžou fotografovat v portrétním režimu a pak díky funkci Quick Shot prohlížet tyto záběry s reálným poměrem stran. A fotografie i videozáznamy jsou za slunného dne i v noční tmě jasnější a ostřejší než dřív, protože fotoaparát je oproti předchozí verzi výrazně vylepšený – senzor využívá všech předností procesoru Snapdragon 8+ Gen 1 Mobile Platform a dokáže zachytit o 65 % světla víc.

1-086_lifestyle_galaxy_zflip4_pinkgold_LI.jpg
1-088_lifestyle_galaxy_zflip4_blue_watch5_sapphire_LI.jpg
1-037_product_galaxy_zflip4_borapurple_LI.jpg

Dva displeje v akci

Co umí fotoaparáty

Výkonné fotoaparáty vám nabídnou úžasnou kvalitu snímků i jedinečné režimy Nightography a Flex, vám přinesou zvýšené pohodlí při fotografování i natáčení videí. Na vnější straně jsou k dispozici dva fotoaparáty s rozlišením 12 MPx – širokoúhlý a ulraširokoúhlý. Oba můžete využívat i pro selfies, snímaná scéna se vám totiž zobrazí na venkovním displeji hned vedle dvou zmiňovaných objektivů.

Postavit si telefon přitom můžete do jakékoliv pozice – „vsedě“, do tvaru písmene „A“ nebo ho připevnit ke stativu a nastavit časovač. Než cvakne spoušť, můžete se ještě v klidu upravit v náhledu hledáčku na vnějším displeji.

Díky o 65 % ostřejšímu pixelovému senzoru pořizuje Flip4 oproti Flip3 mnohem živější a jasnější selfies nezávisle na světelných podmínkách. Rychlé snímky z rozličných úhlů vám pak dopřeje funkce FlexCam. Pro úplnost dodejme, že jeden fotoaparát se ukrývá také uvnitř telefonu – v průstřelu displeje nalezneme selfie kameru s rozlišením 10 MPx.

Vyzdvihnout si zaslouží také lepší výdrž, Galaxy Z Flip4 totiž v sobě skrývá baterii s větší kapacitou 3700 mAh. Navíc podporuje rychlé dobíjení Super Fast Charging, díky němuž se z nuly na 50 procent dostanete v praxi už za nějakých 30 minut.

1-082_lifestyle_galaxy_zflip4_borapurple_LI.jpg
1-135_kv_lifestyle_galaxy_zflip4_flexmode_videocall_2p_LI.jpg
1-140_kv_lifestyle_galaxy_zflip4_nightography_1p_LI.jpg

K dispozici jsou tři fotoaparáty

Předobjednat Galaxy Z Flip4

 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru