Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Nejvýkonnější smartphone na světě je nubia Red Magic 6 Pro

Nejvýkonnější smartphone na světě je nubia Red Magic 6 Pro

Události
autor: Stanislav Holý

Značka nubia se vytáhla minulý týden s opravdu zajímavým smartphonem. Model Red Magic 6 Pro je totiž nekompromisní herní mašina, která na první pohled nemá slabin. Zároveň jde o první model s 165Hz obrazovkou.

Právě displej je u novinky tím nejzajímavějším. Nabízí úhlopříčku 6,8 palce a rozlišení Full HD+. AMOLED obrazovka nabízí 165Hz obnovovací frekvenci, což je podle výrobce ve hrách skutečně poznat – a to i ve srovnání se 120Hz modely. Všechny tituly běží tedy neskutečně plynule, obzvlášť poznat by to mělo jít především u náročných FPS akcí.

Srdcem telefonu je procesor Snapdragon 888, který přímo vychází z loňské vlajkové lodi s číselným označením 865. Celkem osm je tedy rozděleno na tři části v sestavě 1+3+4. Prim hraje nejvýkonnější jádro Cortex-X1, které je doplněno o trojici výkonných jader Cortex-A78. Zbylá čtyři jádra Cortex-A55 jsou pak úsporná. Výkonné čipy čerstvě odhalené novinky nabízejí přitom dvojnásobnou cache paměť, i díky tomu bychom si měli užívat až o 25 % vyššího výkonu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

V případě grafického jádra je dokonce nárůst výkonu ještě markantnější, výrobce slibuje až 35 %. To je zásluha nové grafické jednotky Adreno 660. Do vínku dostal dále Red Magic 6 Pro v nejvyšší variantě 18 GB operační paměti – konkrétně jde o 12GB RAM a 6 GB virtuální paměti. Podtrženo, sečteno, v AnTuTu získala tato konfigurace rekordních 782 tisíc bodů.

Aby byl takový výkon telefon schopen uchladit, je vybaven speciálním systémem ICE 6.0, který obsahuje velmi výkonný větrák. Ten se dovede roztočit až na 20 000 otáček za minutu, přičemž využívá výdech na zadní straně. Čip dovede při maximálním herním nasazení ochladit až o 16 °C. Zadní strana telefonu je hliníková, funguje tedy jako chladič.

Sluší se zmínit, že vedle špičkového modelu nubia Red Magic 6 Pro bude v prodeji ještě verze bez slůvka Pro v názvu. Ta má pomalejší ventilátor, méně operační paměti, skleněná záda a pomalejší nabíjení. Red Magic 6 má totiž baterii 5050 mAh podporující 65W nabíječky, verze Pro ale podporuje 120W nabíječky. Kapacita akumulátoru však činí pouze 4500 mAh.

Kdy a za jakou cenu se novinky budou prodávat na tuzemském trhu, ale zatím není jasné.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (3)

avatar

To jsme to teda někam dotáhli

JackStrange 9. 3. 2021 13:32

Mobil s větrákem, facepalm.

avatar
dohnalek.pavel 9. 3. 2021 17:13

@JackStrange: Však na obrázku to vypadá, jako by ten telefon stál na elektrickém sporáku. Třeba je ten sporák pod ním vypnutý a ukazují, že mobilem je možné ho rozpálit na kuchyňské teploty.

lordkrom LOR

Nubia

lordkrom 9. 3. 2021 16:58

Výkon je jedna věc. Ale že výrobce absolutně nepodporuje své produkty aktualizace žádné. A jejich systém je jedna velká tragédie

Máš něco na srdci?

nahoru