Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Neo zamíří na Xbox i PlayStation. The Matrix Awakens potvrzen

Neo zamíří na Xbox i PlayStation. The Matrix Awakens potvrzen

Události
Tričko Matrix - Red and Blue Pills (XL)_988286509
Tričko Matrix - Red and Blue Pills (XL)
Produkt není určen k prodeji.
Tričko Matrix - Glitch Logo (L)_992822031
Tričko Matrix - Glitch Logo (L)
412 Kč 498 Kč
Tričko Matrix - Group Poster (M)_1379880743
Tričko Matrix - Group Poster (M)
Produkt není určen k prodeji.
autor: Petr Kirs

Udělat přítrž spekulacím se v pondělí rozhodli zástupci společností Epic a Sony, svorně potvrdili existenci The Matrix Awakens. To v podstatě znamená, že Neo zamíří na Xbox i PlayStation. Ale má to háček…

První zmínky o The Matrix Awakens se objevily na internetu již během minulého týdne. V databázi PlayStation Network se dokonce objevil obrázek, který sliboval, že nový titul poběží na Unreal Enginu 5. Nikdo se ale ke zmiňovanému snímku nehlásil.

Zlom nastal právě až v pondělí, kdy byl The Matrix Awakens zveřejněn na obchodech Xboxu i PlayStationu s detailnějším popisem i možností přidat si hru již nyní do knihovny. The Matrix Awakens totiž není videohra, je to „speciální projekt“, který má pouze demonstrovat možnosti Unreal Enginu 5.

Finální produkt by tedy mělo být technologické demo, které herní fandy příliš nenadchne – fanoušky sci-fi by ale rozhodně novinka mohla oslovit, neboť na projektu pracovali členové původního filmového týmu včetně Lany Wachowski. V prvním traileru se objevil i Keanu Reeves jako Neo.

„Přinášíme vám pohled do budoucnosti interaktivního vyprávění příběhů v Unreal Enginu 5,“ stojí v popisku The Matrix Awakens. Autoři projektu chtějí ukázat především to, jak se dovedou moderní hry renderovat v reálném čase na současné generaci konzolí.

Demo je možné stahovat již nyní, má velikost 26 GB. Po jeho spuštění však hráči na konzolích uvidí pouze odpočet. Spustit půjde až v noci z 9. na 10. prosince. Technologické demo mohou brát fanoušci jako zkrácení čekání na filmový The Matrix Resurrections, který bude mít premiéru 22. prosince. V tento den by údajně měl jít snímek nejen do kin, ale také rovnou na streamovací službu HBO Max.

 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru