Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Nová expanze pro Age of Empires II je venku

Nová expanze pro Age of Empires II je venku

Produktové tipy
Age of Empires 2: Definitive Edition (PC) - elektronicky_1439205703
Age of Empires 2: Definitive Edition (PC) - elektronicky
Produkt není určen k prodeji.

Revival dvacet let staré realtimovky pokračuje s novou expanzí Lords of the West pro definitivní edici hry. Fanoušci nejlepší strategie všech dob se mohou těšit na dva nové národy a hned trojici kampaní do singleplayeru.

Vskutku, říci o Age of Empires 2, že zraje jak víno, je skoro urážka. Tahle klasika z lepších časů malebné 2D grafiky a roztomilých panďuláků má ve světě her zasloužený kultovní status. Majitelé původních krabicových verzí v podstatě sedí na artefaktech, které by Indiana Jones zavřel (po právu) do muzea. A je skoro neuvěřitelné, že díky Definitive Edition si můžeme Age of Empires 2 zahrát (téměř) v úplně původním stavu jako kdysi, a to na moderních sestavách.

Rok a pár měsíců po vydání Definitive Edition jsme se tak dočkali expanze s názvem Lords of the West, která vám za desetidolarovku nabízí dvě civilizace, včetně unikátních jednotek, domečků a vlastních technologických stromů, a trojice kampaní do singleplayeru.

Přichází Francouzi a Italové

Burgunďané a Sicilané jsou tedy dvě nové národnosti, které doplňují už tak neuvěřitelnou sbírku 35 dalších. Vybírat je tedy rozhodně z čeho, nicméně zkušení již vědí, že takové číslo s sebou přináší i problémy v podobě balancování sil, převážně v multiplayeru. Plný rozsah toho, co všechno umí či neumí nové národy se dozvíme postupně, už teď ale můžeme říct úvodní dojmy.

Burgunďané mají silnou jízdu, a třeba jejich kustiliér má devastující nájezdový útok - ideální pro taktiku hit nad run. A nebyla by to francouzská civka, kdyby neměla technologii, která z obyčejných vesničanů udělá těžkou pěchotu, příznačně zvanou "vlámská revoluce".

Sicilané se soustředí na pěchotu, v jejímž čele může stát unikátní jednotka seržanta s dobrou schopností vypořádat se s obrněnými nepřáteli. Donjon je zase kombinace klasické věže a krepostu, který získává bonus k poškození, pokud do něj umístíte panďuláky. Připočtěte k tomu schopnost budovat městská centra a hrady o 100 % rychleji než ostatní národy, nehledě na farmy s o 100 % vyšší výtěžností, a máte solidní "lavinový národ".

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Místo dějepisu Age

A pak tu máme trojici kampaní, které si uchovávají vysoký standard nastavený v předešlých expanzích i původní hře. Čeká vás tak více než 15 hodin plně namluvených a historií napěchovaných misí, kde se můžete buď vrhnout po hlavní linii nebo si odskočit na vedlejšáky po vzoru RPG.

A když už jsme u RPG, mise nyní mají své hrdiny, které v jejich průběhu vylepšujete. To vše v kombinaci s tradičně silným designem map, variabilními úkoly a podmínkami vítězství i prohry dělá z nových kampaní něco, co si jako fanoušci Age of Empires nemůžete dovolit ujít.

Že má hra nějaké nové bugy a nepochybně se bude v příštích týdnech a měsících balancovat multiplayer, to lze tvůrcům této expanze jednoduše odpustit. Age of Empires je pořád láska na celý život!

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (4)

Civilizace

Už když udělali Last Khans, tak jsem doufal, že přidají Čechy. A to i teď, škoda. Myslím, že jsme zrovna ve středověku hráli velmi důležitou roli, stačí se podívat do historie, někdo může namítat, že můžeme být buď "Teutoms", nebo "Slavs", ale to není ono... :-/

@Kefinka: To vubec neni spatny napad a protoze cechu je nespocet paranu, tak by to jiste kde kdo uvital. Hlavne kdyby mluvili starocestinou,ale takovou upravenou,abychom ji trochu rozumeli,to by bylo uplne cool ;-) Uz takhle je AoE II DE uplne peckozni :-) Jen skoda,ze posledni dobou nemam tolik casu hrat a na hry se dostanu na par desitek minut v mesici a to si clovek vubec neuzije :-( Ale za cenu rodiny,kterou miluji nad kdejakou hru ;-)

Český národ

Taky mě Češi jako národ už napadli. Prostě Bohemians, civilizace s důrazem na pěchotu, bezbožnost a pasivní útoky. Spesl jednotka v Hradu (Karlštejn) by byla vozová hradba s HP 1000, vylepšená HP 1437 ( s odkazem na konec husitství), měla by jen pasivní útok, když by ji chtěl někdo bourat, se jí dotknout (jízda), třeba 10 útok. Určitě by se to dalo krásně vymyslet.. 🤔😎😉

Definitive edition

Že stále vycházejí datadisky na AoE 2 je boží :D, ale asi mi uniká význam slov Definitive edition...

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru