Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Nové záběry z Horizon Forbidden West ukazují Aloy před cestou na zakázaný západ

Nové záběry z Horizon Forbidden West ukazují Aloy před cestou na zakázaný západ

Události
Horizon Forbidden West (PS5)_1887497481
Horizon Forbidden West (PS5)
826 Kč 999 Kč
Desková hra Horizon: Zero Dawn (EN)_2051027284
Desková hra Horizon: Zero Dawn (EN)
2 065 Kč 2 499 Kč
Tričko Horizon Forbidden West - Machines (M)_1947776436
Tričko Horizon Forbidden West - Machines (M)
Produkt není určen k prodeji.
autor: Ondřej Koch

Nové záběry v celkové délce přesahující patnáct minut jsou zatím největší ochutnávkou jedné z neočekávanějších her letošního roku. Ukazují i pokrok, který Aloy udělala od dob Zero Dawn.

Redaktoři amerického videoherního magazínu IGN využili příležitost nahlédnout za oponu ve studiu Guerilla Games a zahrát si čtyřhodinový prolog očekávané akční adventury Horizon Forbidden West. Své dojmy shrnují ve dvojici videí, která jsou prozatím vůbec největší ukázkou herní náplně nového pokračování. 

V kratším z nich se redaktor Jonathon Dornbush zaměřuje na pokrok, který se tvůrcům povedl ve vztahu k tvorbě prostředí či samotné hratelnosti. K porovnání přitom využívá PS5 verzi nového pokračování a next-gen update původní hry Horizon Zero Dawn, což přirozeně rozdíly trochu smazává, nikoliv zdůrazňuje. Ovšem je třeba tento férovější přístup pochválit s ohledem na to, že obě hry vyšly, respektive vyjdou na PlayStation 4 i PlayStation 5. Mezigenerační skok při tvorbě prostředí je přesto viditelný, města jsou živější, najdeme v nich více NPC a taktéž práce se světlem je realističtější než u předchozího Horizonu. Asi největší inovací hratelnosti je energetický štít, který lze po seskoku z výšky využít jako kluzák, tak jak to známe například ze série Legend of Zelda. 

Podívejte se na rozdíly mezi Horizon Zero Dawn a Horizon Forbidden West

Dornbush si hraní Horizon Forbidden West ve videu velmi pochvaluje. "Je to mnohem plynulejší, mnohem zábavnější, a hlavně mnohem svobodnější, než si pamatujeme z Horizon Zero Dawn," vysvětluje. Zdůrazňuje přitom, že v rámci testování měl k dispozici pouze prologovou kapitolu hry odehrávající se ještě před odjezdem Aloy na "zakázaný západ", tedy západní pobřeží bývalých Spojených států amerických, kde se odehrává hlavní část hry. Území, které v rámci videa vidíme, tedy obývají a kontrolují z minulosti dobře známé kmeny Carja a Oseram. 

Dvanáct minut s Aloy, přáteli i nepřáteli

Ve druhém videu se detailněji podíváme na úvodní hodiny hry a taktéž se prostřednictvím režiséra Bena McCawa ze studia Guerilla Games dozvíme podrobnosti o příběhovém pozadí hry. Aloy spolu s ostatními obyvateli postapokalyptického světa začne šest měsíců po událostech z konce Zero Dawn pozorovat nástup podivné červené sněti, která likviduje vše živé. Patřičnou dávku pozornosti ve vídeu dostává nový pullcaster, tedy nástroj pro rychlé přiblížení lanem na vyvýšená místa v herním prostředí. A také vylepšený Focus, který má velký vliv na způsob, jakým Aloy traverzuje po herní mapě. 

Jonathon Dornbush si pochvaluje, že Forbidden West nabízí větší množství obsahu v každém ohledu - více aktivit, zajímavých questů či drobností, kterých si ve městech i přírodě můžeme jako hráči všimnout. Těšit se podle McCawa můžeme i na deskovou minihru, která prý nebude samoúčelná, ale bude mít své místo v rámci příběhu. 

McCaw zdůrazňuje, že Forbidden West není jen příběh boje s novým protivníkem v podobě Regally z kmene Tenakth (a samozřejmě také příběh záchrany světa, která nemůže v podobném titulu chybět). Důraz je kladen i na osobnost hlavní hrdinky. "Chtěli jsme Aloy vystavit mnohem většímu tlaku. Musí vyřešit sněť, která ohrožuje svět, přežít v prostředí plném nástrah. A také se snaží dostát očekáváním ve vztahu ke své genetické matce, tedy osobě, která v podstatě sama zachránila lidstvo před vyhynutím," vysvětluje McCaw. 

Závěr videa se zaměřuje na novou bojovou arénu i příběhové robotické antagonisty, tentokráte v čele s obřím mechanickým hadem, ze kterého dost možná někteří hráči nebudou mít pár dní příjemné sny. Celkově je Dornbush s hratelnou ukázkou velmi spokojen. "Čas, který jsem s Forbidden West měl možnost strávit, mě ujistil, že v Guerilla Games vědí, co dělají," doplňuje na závěr videa. Pokud se na nová putování Aloy těšíte, určitě si jej pusťte v celé délce a nezapomeňte, že titul Horizon Forbidden West je na CZC.cz již nyní dostupný k předobjednání, a to s českými titulky. Dalších dobrodružství Aloy a jejích přátel se dočkáme již 18. února 2022. 

Dvanáctiminutové preview Horizon Forbidden West a rozhovor s režisérem

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru