Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Nový iPad Air přeřadil na vyšší rychlost. Stylový vzhled zůstal

Nový iPad Air přeřadil na vyšší rychlost. Stylový vzhled zůstal

Produktové tipy
Apple iPad Air 2022, 64GB, Wi-Fi, Blue_903595297
Apple iPad Air 2022, 64GB, Wi-Fi, Blue
14 041 Kč 16 990 Kč
Apple iPad Air 2022, 64GB, Wi-Fi + Cellular, Purple_2063103401
Apple iPad Air 2022, 64GB, Wi-Fi + Cellular, Purple
17 760 Kč 21 490 Kč
Apple iPad Air 2022, 64GB, Wi-Fi + Cellular, Space Gray_525287886
Apple iPad Air 2022, 64GB, Wi-Fi + Cellular, Space Gray
17 760 Kč 21 490 Kč
Apple iPad Air 2022, 256GB, Wi-Fi, Pink_2105384785
Apple iPad Air 2022, 256GB, Wi-Fi, Pink
17 760 Kč 21 490 Kč
Apple iPad Air 2022, 256GB, Wi-Fi + Cellular, Space Gray_904003175
Apple iPad Air 2022, 256GB, Wi-Fi + Cellular, Space Gray
Produkt není určen k prodeji.

Barvy plné síly. Tak charakterizuje Apple nový iPad Air, odkazuje se přitom na pětici pastelových barev, ve kterých je možné novinku zakoupit. To největší lákadlo se však ukrývá v útrobách nového iPadu.

Společnost Apple odhalila první novinky letošního roku na velké tiskové konferenci, která se konala v minulém měsíci. V uplynulých týdnech se ale veškerá pozornost směřovala k novému iPhone SE, který je nejlevnějším smartphonem v nabídce tohoto podniku. Zajímavých novinek ale ukázal Apple daleko více – kromě nového iPadu Air, kterému se podrobně budeme věnovat právě v tomto článku, je řeč například o špičkovém počítači Mac Studio a monitoru Studio Display. Těm jsme věnovali samostatný článek.

Nový iPad Air 

Nový iPad Air

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Porovnání iPadu Air s dalšími bratříčky

Výrazný nárůst výkonu

Ty největší změny se u nového iPadu Air udály ve srovnání s předchozí generací „pod pokličkou“. V jeho útrobách totiž nově tepe čip Apple M1, který nalezneme také v počítačích Mac. Jeho 8jádrové CPU je podle informací výrobce až o 60 procent rychlejší než předchozí generace.

V praxi je tak iPad Air silný stroj na tvůrčí práci i mobilní hry. Hladce s ním můžete přeskakovat mezi různými výkonnými aplikacemi, hrát graficky náročné hry a v aplikacích jako SketchUp posouvat hranice svojí kreativity.

Nedílnou součástí čipu M1 je výkonné 8jádrové GPU, které je v praxi až 2x rychlejší, takže můžete kreslit filtry na sociální sítě v Procreate nebo vytvářet 3D návrhy v uMake. 16jádrový Apple Neural Engine zrychluje úlohy strojového učení, což se hodí například při úpravách fotek v Adobe Lightroomu, kde třeba jedním klepnutím inteligentně vyberete oblohu – jde to rychleji než kdy předtím.

Za plynulý chod a další přednosti vděčí novinka také systému iPadOS. Práce v něm je velmi intuitivní, přestože je celý systém navržen pro všestranné využití. Problém tak v praxi není ani používat více aplikací najednou. Aplikace z App Storu přitom z iPadu Air udělají cokoli – od učebny matematiky až po animační studio. Ve Swift Playgrounds navíc můžete na iPadu vytvářet nové aplikace a rovnou je posílat do App Storu.

Apple-iPad-Air-iPadOS-muiltitask-220308.jpg
Apple-iPad-Air-iPadOS-Quick-Note-220308.jpg
Apple-iPad-Air-iPadOS-SharePlay-220308.jpg

iPadOS v akci

Fotoaparáty a výdrž

Navzdory vysokému výkonu slibuje výrobce výdrž až 10 hodin při prohlížení webu v síti Wi‐Fi nebo při sledování videa. Cellular modely zvládnou až 9 hodin prohlížení webu v mobilní datové síti, což stále stačí na celý pracovní den. Tím se plynule přesouváme k síťové konektivitě. Kromě Wi-Fi 6 modelů v nabídce samozřejmě nechybí ani Cellular modely, které se mohou připojit k internetu i na cestách. Podporován je přitom nejnovější mobilní standard 5G, což přijde vhod při streamování filmů i hraní online her.

Nejnovější tablet od Applu se chlubí také 12MPx ultraširokoúhlou přední kamerou, která podporuje centrování záběru. Videohovory jsou díky tomu přirozenější a tvorba obsahu zábavnější. Když se pohybujete, kamera vás automaticky sleduje a udržuje uprostřed obrazu. Pokud se k hovoru přidá někdo další, záběr se rozšíří. A jakmile odejde, kamera se zase zaměří jenom na vás.

Také na zadní straně nalezneme fotoaparát s rozlišením 12 MPx, jde o širokoúhlou kameru, která zvládá pořizovat vedle fotek také 4K videa. Navíc díky výkonnému ISP v čipu M1 má teď iPad Air technologii Smart HDR, aby fotky byly ještě hezčí. Zadním fotoaparátem je možné také skenovat dokumenty, a pak je Apple Pencilem anotovat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nabídka barevných variant iPadu Air

Displej a vzhled

Nový iPad Air má po vzoru předchůdce velmi líbivý vzhled. K dispozici v pěti nádherných barvách: vesmírně šedé, růžové, fialové, modré a hvězdně bílé. Kryt je vyroben ze 100% recyklovaného hliníku.

Jeho 10,9palcový Liquid Retina displej zakrývá prakticky celou čelní stranu tabletu. Dotyková obrazovka se mimochodem chlubí celou řadou vyspělých technologií, jako je True Tone, široký barevný rozsah P3 či antireflexní povrchová úprava.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

10,9palcový Liquid Retina displej patří k přednostem novinky

Obrazovka podporuje Apple Pencil druhé generace. Pokud si pero dokoupíte, můžete na obrazovce kreslit, snadno si dělat poznámky, anotovat snímky dalšího či fotografie a mnoho dalšího. Díky magnetickému mechanizmu je Pencil snadno po ruce vždy, když ho potřebujete.

Když už jsme naťukli nabídku volitelného příslušenství, zapomenout nemůžeme ani na Smart Keyboard Folio a Magic Keyboard – speciální kryty, se kterými se iPad Air promění v podstatě na notebook. Magic Keyboard se navíc chlubí integrovaným trackpadem.

Připojovat disky, doky, fotoaparáty a další periferie je možné přes USB‑C. Rozhraní u novinky přitom podporuje až 2x vyšší přenosovou rychlost než předchozí generace. Přenosy velkých fotek a videí jsou tak nyní výrazně rychlejší.

Nový iPad Air 

 

01.jpg
98.jpg
Apple-iPad-Air-Smart-Keyboard-Folio-220308.jpg

Příslušenství k iPadu Air

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru