Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Ochránci zvířat protestují proti Far Cry 6. Chtějí hru změnit

Ochránci zvířat protestují proti Far Cry 6. Chtějí hru změnit

Události
Far Cry 6 (PC)_641652228
Far Cry 6 (PC)
Produkt není určen k prodeji.
Far Cry 6 - Limited Edition (Xbox)_236173717
Far Cry 6 - Limited Edition (Xbox)
Produkt není určen k prodeji.
Peněženka Far Cry 6 - Symbol_1611989135
Peněženka Far Cry 6 - Symbol
Produkt není určen k prodeji.
Mikina Far Cry 6 - Libertad Granate (L)_857830719
Mikina Far Cry 6 - Libertad Granate (L)
Produkt není určen k prodeji.

Největší nezisková organizace bojující za práva zvířat PETA si tentokrát vzala na mušku videohru Far Cry 6. Tvůrce vyzvali nyní studio Ubisoft, aby čerstvě vydaný titul přepracovali. Vadí jim totiž kohoutí zápasy.

Kohoutí zápasy jsou jednou z miniher, kterou si je možné ve Far Cry 6 zahrát. Je pravdou, že ve srovnání s hraním domina či rybařením, nejde o zrovna mírumilovný způsob, jak si vydělat peníze. Nicméně kohoutí zápasy, ve kterých zpravidla zápasí speciálně šlechtění kohouti, jsou běžnou realitou v oblasti jihovýchodní Asie a také v Karibiku a Latinské Americe. Hře tedy přidávají na autentičnosti.

PETA nicméně poukazuje na to, že v EU i ve Spojených státech jsou tyto zápasy zakázané. „Využít tak strašlivý krvavý sport ve videohře má daleko ke skutečné inovaci. Kohouti používaní v těchto zápasech jsou vybavení ostrými ostruhami, které trhají maso a kosti, takže způsobují mučivá a smrtelná zranění,“ apelovali na Ubisoft představitelé PETA.

Organizaci se nelíbí ani nadsázka, s jakou tvůrci kohoutí zápasy pojali. Ve Far Cry 6 totiž nedochází ke smrtelným zraněním těchto opeřenců. PETA tvrdí, že to celou problematiku kohoutích zápasů jenom zlehčuje.

„Vyzýváme, aby byla tato odsouzeníhodná minihra nahrazena jinou hrou, která nebude oslavovat lidskou krutost,“ uvedli představitelé PETA v otevřeném dopisu s tím, že požadují „sjednání nápravy co nejdříve“. Ubisoft zatím na výzvu nereagoval.

Tropický ráj zamrzlý v čase

A co čekat od titulu Far Cry 6? Vítejte v Yaře, tropickém ráji zamrzlé v čase. Diktátor Yary, Anton Castillo si klade za cíl navrátit svůj národ na výsluní jakoukoliv cestou společně se svým synem Diegem, který jej doprovází ve všech sebekrvavějších krocích. Jejich neúprosný útlak ale zažehl plamínek revoluce. Šestý díl známé série Far Cry přichází s mnoha novinkami a novým záporným hrdinou.

Ujměte se role Dani Rojase, místního obyvatele Yary, z něhož se stane gurrilla bojovník toužící po osvobození svého národa. V doposud největší Far Cry hře budete stát proti vojákům Antona Castilla v džunglích, na plážích nebo v Esperanze, hlavním městě Yary. Vyzbrojte se podomácku vyrobenými zbraněmi, usedněte do jednoho z mnoha vozidel a najměte si Amigos, nové žoldáky, kteří vám pomohou spálit tyranistický režim do základů.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (7)

káňa14 KÁŇ

Vážně

Dofám že tuto ubohou minihru nahradí třeba kuchaním veleryb nebo něčím podobný už by to chtělo nějaký návod jak na to

avatar

Vážně?

Tak to už je moc 🙄 Co bude dál? Když v GTA projedu na červenou tak od PČR dostanu složenku z pokutou? 🥺

matušinec6 MAT

Je to jen HRA! ;-)

Tak to už přehánějí.Vždyť je to jen hra....V Hunting simulátoru můžeme střílet zvířata jak na běžícím pásu a je Vám to jedno.

křížek2 KŘÍ

Far cry 6

Je to jen několik nul a jedniček a pixelů tak co jim na tom vadí ?🤣

dude6 DUD

To jako fakt?

Ochránci zvířat.... ty aby se projednou do něčeho nesrali🙄

slezak29 SLE

Demence

Jasně pojďme chránit virtuální zvířata... Tvl.. to je zase demence.. je vidět že mají ***** co na práci... Kreténi... 🙈🙈

Varanta VAR

Jako vážně?

Ochránci zvířat mi připadali v pohodě...když jsem byla malá. Tuším, že to řešili většinou jen kožešinové farmy a množírny. Koukám že jim ale došly nápady. Opravdu chtějí chránit zvířata z počítačových her? Předpokládám, že za chvíli si budou stěžovat i na Red Dead Redemption 2, protože se tam také počítačová zvířata zabíjí... Nechci nějak někoho urážet, ale to co ochránci (celkově) dělají, je že se do všechno s*rou. Chtějí zachránit, ale potom to stejně doj*bou.

Máš něco na srdci?

nahoru