Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
PlayStation ještě poroste. Sony je při chuti a plánuje další nákupy

PlayStation ještě poroste. Sony je při chuti a plánuje další nákupy

Události
Destiny 2: Beyond Light (Xbox) - elektronicky_508498249
Destiny 2: Beyond Light (Xbox) - elektronicky
Produkt není určen k prodeji.
Halo: Infinite (Xbox)_774707526
Halo: Infinite (Xbox)
Produkt není určen k prodeji.

Nákupní choutky společnosti Sony ještě nejsou uspokojeny. Ředitel herní a zábavní divize Jim Ryan to potvrdil v oficiálním podcastu s tím, že těžit z případných akvizic budou především hráči.

„Rosteme organicky a zároveň rosteme prostřednictvím akvizic. Během roku 2021 jsme získali pět studií, jednáme s Bungie a v plánu máme i další obchody. To nás dostává do ctnostného cyklu, kde úspěch plodí úspěch,“ prohlásil Ryan. Žádné další podrobnosti však ale zatím nechtěl prozradit.

Koupě studia Bungie byla oznámena již letos v lednu, za akvizici má Sony zaplatit 3,6 miliardy dolarů, tedy více než 81 miliardy korun. Pikantní na tom je, že Bungie stojí například za legendární střílečkou Halo, která se stala jedním z hlavních lákadel Xboxu. Jedním dechem je ale nutné dodat, že v současnosti vyvíjí Halo studio 343 Industries. V letech 2000 až 2007 nicméně Bungie patřilo do portfolia Microsoftu.

Halo: Infinite je již dílem studia 343 Industries

Kdo by si myslel, že Sony „vyžírá“ pouze zbytky, byl by na omylu. Bungie má na kontě i multiplayerovou střílečkou Destiny. Je tedy zřejmé, že lidé v tomto herním studiu zkrátka umí. „Jsem naprosto nadšený, že mohu oznámit, že do rodiny PlayStation se připojí nový člen! Fanouškem Bungie jsem už mnoho let,“ neskrýval své nadšení z akvizice Hermen Hulst, šéf PlayStation Studios.

Bude tedy zajímavé sledovat, co všechno nás pod novým vedením od studia Bungie čeká. Generální ředitel tohoto studia Pete Parsons nicméně fandům přislíbil, že „Bungie bude i nadále nezávisle publikovat a kreativně rozvíjet všechny své značky“. Vysloveně zmínil, že hry od Bungie nebudou exkluzivity pro PlayStation.

Za Destiny 2 stojí studio Bungie

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru