Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
PlayStation VR2 vyjde v únoru. Co všechno už víme?

PlayStation VR2 vyjde v únoru. Co všechno už víme?

Události
PlayStation 5 + God of War Ragnarök_874488082
PlayStation 5 + God of War Ragnarök
12 636 Kč 15 290 Kč
Sony PS5 Bezdrátový ovladač DualSense Cosmic Red_409869053
Sony PS5 Bezdrátový ovladač DualSense Cosmic Red
Produkt není určen k prodeji.
Sony INZONE H3, bílá_348281569
Sony INZONE H3, bílá
1 652 Kč 1 999 Kč

Společnost Sony konečně prozradila více detailů o novém headsetu pro virtuální realitu PlayStation VR2. Už nyní je tedy jasné, že se novinka objeví na pultech obchodů v únoru. Předobjednávky nicméně odstartují dříve.

Start prodeje byl naplánován přesně na 22. února 2023. Rovnou vám prozradíme, že to bude středa. Naplánujte si tedy dovolenou až do konce týdne, ať si mezigenerační posun ve virtuální realitě můžete užít co nejvíce.

Pokud si chcete užít PlayStation VR2 mezi prvními, bude vhodné si udělat předobjednávku. To bude možné už od přespříštího týdne, konkrétně od 15. listopadu 2022. Patrně není potřeba zdůrazňovat, jak velký hlad panuje stále po konzolích PlayStation 5 a vše nasvědčuje tomu, že v případě nové generace virtuální reality tomu nebude jinak. Opět tedy bude platit, že kdo dřív objedná, ten dřív hraje.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: Mrkli jsme se na 11 her, které byly pro PSVR 2 oznámeny. Podíváme se mezi dinosaury, projdeme si virtuální města a nebude chybět ani pořádná střílečka!

Cena PlayStation VR2 byla stanovena v případě základní verze pro Evropu na 599,99 eur. To je dokonce o 50 eur více, než na kolik je aktuálně naceněný PlayStation 5 pro Českou republiku. Přesné ceny pro tuzemský trh ještě nebyly stanoveny, ale samotná konzole PS5 vyjde případné zájemce aktuálně na 14 490 Kč. Lze tedy očekávat, že i headset pro virtuální realitu vyjde na částku okolo 15 000 Kč.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Co novinka umí?

Design headsetu PSVR2 je zcela očividně inspirován zbytkem rodiny PlayStation 5, dominuje tedy bílá a černá barva, totožné materiály a samozřejmostí je design s typicky zaoblenými rohy. Sony ale jedním dechem dodává, že jejich cílem nebylo vytvořit hezkou ozdobu v obýváku, ale headset, který nabídne stoprocentní imerzi do herního světa. Designéři se ze všech sil snažili, abyste nepoznali, že vůbec nějaké brýle pro virtuální realitu máte na hlavě. Kruhový tvar Sense ovladačů má zase odkazovat na dokonalou 360° imerzi do virtuálních světů.

Zajímavé je, že se tvůrci rozhodli využít i některé prvky ze stávající generace PSVR, například kolečka pro přizpůsobení velikosti headsetu. Možná trochu překvapivá je absence přímého zvukového výstupu, k dosažení absolutního ponoření do hry tedy budete muset využít klasického 3.5mm jacku a externích sluchátek. Novinkou je kromě nižší váhy a absence většího drátového aparátu také vylepšený systém ventilace, který by měl minimalizovat pocení obličeje či zamlžování čoček.

"Když jsem začal pracovat na designu headsetu PSVR2, jednou z prvních oblastí, na které jsem se chtěl zaměřit, byla cirkulace vzduchu. Chtěl jsem vytvořit v brýlích průduch, kterým by mohl vzduch proudit ven, tak jako proudí ven průduchy na konzoli PS5. Naši inženýři přišli s mnoha různými návrhy a jsem velmi pyšný na to, jak to nakonec dopadlo a jak pozitivní zpětnou vazbu jsme na tuto funkci zatím dostali," pochvaluje si Judžin Morisawa, Senior Art Director ze Sony Interactive Entertainment.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru