Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Podívejte se na 11 nově oznámených her pro PSVR2

Podívejte se na 11 nově oznámených her pro PSVR2

Události
PlayStation 5 + God of War Ragnarök_874488082
PlayStation 5 + God of War Ragnarök
Produkt není určen k prodeji.
PlayStation Store - Dárková karta 1 000 Kč - elektronicky_666374607
PlayStation Store - Dárková karta 1 000 Kč - elektronicky
Produkt není určen k prodeji.
PlayStation Store - Dárková karta 2 000 Kč - elektronicky_777916954
PlayStation Store - Dárková karta 2 000 Kč - elektronicky
1 653 Kč 2 000 Kč

Neskutečnou nálož nových i remasterovaných her představila firma Sony u příležitosti zveřejnění data vydání nové generace virtuální reality.

Jak už jste si mohli na GEEK Magazínu přečíst, společnost Sony 23. února 2023 uvede na trh nový headset pro virtuální realitu PlayStation VR2. Protože je ale každá technologie jen tak silná, jak silný je na ní dostupný obsah, zaměříme se v tomto textu na celkem 11 nově ohlášených her převážně z dílen externích studií, které doplní stávající line-up v čele s Horizon Call of the Mountain. Připomínáme, že PSVR2 není zpětně kompatibilní s předchozí generací virtuální reality od Sony, lze však předpokládat, že ty nejúspěšnější hity v čele třeba s česko-slovenským Beat Saber se i na PSVR2 snad objeví. A na jaké další hry se nově můžeme těšit?

Jurassic World Aftermath Collection

Začínáme remasterem úspěšné dvoudílné dinosauří akce z platformy Oculus Quest, která zamíří na PSVR2 v jednom velkém balíčku. Hra se příběhově odehrává mezi filmy Jurský svět (2015) a Jurský svět: Zánik říše (2018) a podíváte se v ní na Isla Nublar. Kromě dinosaury nabité akce nebo logických hádanek můžete se můžete těšit i na dabing v podání legend série, jimiž Laura Bailey a Jeff Goldblum jednoznačně jsou. Zcela novou funkcí, která se v původní verzi nenacházela, pak bude The Dino Viewer – interaktivní muzeum, ve kterém se bude možné ve VR projít kolem prehistorických ještěrů v životní velikosti.

Cities VR – Enhanced Edition

Mezi launch tituly v únoru bude patřit adaptace oblíbené budovatelské strategie Cities: Skylines pro virtuální realitu. Na hře pracuje menší švédské studio Fast Travel Games, samozřejmě ve spolupráci s původními vývojáři z Colossal Order. Síla konzole PS5 prý má umožnit velkou míru detailu a umožnit skutečně imerzivní pocit „prožívání“ stavby vašeho města. Budete se v něm ale moci i jen tak proletět, čistě pro radost. Máme mezi čtenáři i veterány, kteří si pamatují na SimCopter (1996) pro SimCity 2000?

Crossfire: Sierra Squad

Jedním ze žánrů, kde se skutečná síla virtuální reality může ukázat v podstatě nejvíce, jsou bezesporu střílečky. Pohled z první osoby a atmosféra frenetického boje totiž ve VR dostává ty správné grády. Crossfire: Sierra Squad je nově ohlášenou VR střílečkou, která navazuje na „asijský Counter-Strike“ jménem Crossfire. Těšit se můžete na 39 druhů zbraní, 17 typů nepřátel nebo těžkou techniku v čele s dělostřelectvem či helikoptérami. Zajímavou funkcí bude určitě kooperace až ve čtyřech hráčích, která není ve VR úplně standardem.

The Dark Pictures: Switchback VR

Horor. Střílení. Horské dráhy. Upíři. A ještě více hororu! Tak přesně to na vás bude čekat v novém VR díle z populární série The Dark Pictures. Autoři se dušují, že hra bude v co nejvyšší možné míře využívat haptických funkcionalit nového headsetu, ovladačů Sense a 3D audia, čímž se dosáhne „multismyslového zážitku“. Budete se zkrátka a jednoduše lekat, bát a střílet, pokud je tohle váš šálek kakaa!

Zenith: The Last City

Nebojte, tohle není další titul ze světa Horizon (se kterými jak by se roztrhnul pytel) a tajemná frakce Far Zenith se (prozatím) na Zemi nevrací. Zenith: The Last City má nabídnout kouzelný svět na pomezí sci-fi a fantasy se zřetelným vlivem japonské popkultury, ve kterém se můžete těšit na frenetické bitvy. Majitelé originální verze z předchozí generace si budou moci novinku stáhnout zcela zdarma, jinak ale nejde jen o grafický, ale hratelnostní update, slibují tvůrci ze studia Ramen VR.

The Light Brigade

Procedurálně generované úrovně, střílení, hádanky, a především neustálá hra světel a stínů. Přesně to na vás čeká v novince The Light Brigade od Funktronic Labs, která vyjde jako cross-buy titul pro PSVR i PSVR2. Každý den je o chlup temnější a temnější – stihnete svět zachránit před nekonečnou temnotou?

Cosmonious High

Konečně po všech těch střílečkách, hororech a mystériích taky nějaká legrace! Pokud jste někdy hráli Job Simulator nebo Vacation Simulator (opomenutí těchto satirických titulů, pro které není žádná korporátní nebo životní situace svatá, je velká chyba), bude se vám líbit i Cosmonious High. Stav zdejšího světa označují autoři jako „komicky katastrofický“ a zachránit jej před… vlastně ještě nevíme před čím vlastně, ale rozhodně to bude ztřeštěné a bude to stát za to… můžete jenom vy, prostřednictvím hlavní postavy, mimozemšťana se jménem Prismi.

Hello Neighbor: Search and Rescue

Pamětníci humoristické série Neighbours from Hell i novější Hello Neighbor budou mít určitě radost z toho, že tematika nelehkého sousedského soužití zamíří i na virtuální realitu. V Hello Neighbor: Search and Rescue budete z budovy, kterou vlastní váš skutečně velmi zvláštní soused, zachraňovat celkem šest postav, což s sebou přinese nesčetně puzzlů, hádanek i bizarních situací. Hlavně se nenechte chytit!

Pistol Whip VR

Pistolníci na značku! Pistol Whip je nápaditá střílečka, která velmi připomíná oblíbený titul SUPERHOT, avšak s podporou virtuální reality. Nyní míří s vylepšenou grafikou, 3D zvukem či podporou rychlého nahrávání z SSD na PSVR2 a má nakročeno k tomu, stát se jedním z titulů, které s novými adaptivními triggery budou opravdu zajímavé. Jen škoda, že autoři (zatím) neslíbili žádný nový obsah, který by nebyl ve verzi z předchozí generace PSVR.

After The Fall

Další střílečka, další port hry, která si svůj první úspěch připsala ještě na minulé generaci VR. V kempu uprostřed postapokalyptické verze Los Angeles se nachází celkem 32 přeživších. Vyrazíte do nikdy nekončící zimy, která se rozprostírá venku, s nimi, nebo budete hrát spíše stylem vlka samotáře? 

Tentacular

Největší bizár jsme si nechali na konec. V Tentacular se stanete bohem. Bohem s chapadly. Získáte moc nad městečkem, které vás svým humorem nepřestane překvapovat. Hra bude využívat pokročilých možností sledování očí uvnitř headsetu PSVR2, a tak bude stačit se na některou z herních voleb jenom podívat, a neštěstí už bude na světě. Pokud by se vám náhodou podařilo jako zázrakem všech nástrahám města řízeného chapadlovým bohem vyhnout, můžete se těšit na mimozemšťany. Někdy si říkám, jestli jsme se od toho videoherního mainstreamu neodklonili už příliš daleko…

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru