Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Potvrzeno. Startuje český překlad S.T.A.L.K.E.R. 2

Potvrzeno. Startuje český překlad S.T.A.L.K.E.R. 2

Události
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl (PC)_1246052794
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl (PC)
1 239 Kč 1 499 Kč
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl (Xbox Series X)_212375248
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl (Xbox Series X)
1 239 Kč 1 499 Kč

Těšte se na opětovnou návštěvu Zóny s lokalizovanými texty od renomovaného českého herního překladatele Filipa Ženíška, který lokalizoval i první díl.

"Těšit se na překlad hry je těžké, protože si ji většinou během práce zkazím. S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl je výjimka. Po dohodě s vývojáři konečně startujeme českou lokalizaci. Dělal jsem i na minulých dílech a na návrat do Zóny se těším jak malé děcko," uvedl na svém twitterovém účtu Ženíšek, který patří mezi nejrespektovanější a zároveň nejvytíženější české herní překladatele.

Na svědomí má takové pecky jako Zaklínač 3, The Elder Scrolls: Skyrim, Assassin's Creed Origins či Assassin's Creed Odyssey. Na české titulky na konci loňského roku lákal distributor hry, společnost Comgad, nyní konečně máme o něco více informací. 

Znovuzrození studia GSC i šestnáct let čekání

Osud druhého Stalkera je podobně pohnutý jako osud černobylské jaderné elektrárny. Hra byla po úspěchu prvního dílu (2007) ohlášena už v roce 2009, jenže ukrajinské studio GSC Game World v dalších letech začalo mít finanční problémy, propustilo většinu zaměstnanců a následně vyhlásilo bankrot. Své brány znovu otevřelo v roce 2014 a titul S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl byl opětovně představen veřejnosti v květnu roku 2019, poháněný enginem Unreal páté generace. 

Zatím poslední vydaný trailer láká k návštěvě Zóny po druhém výbuchu

Na přelomu loňského a letošního roku to už už vypadalo, že bychom se návratu do Zóny mohli konečně po patnácti letech od vydání prvního dílu dočkat. Stalker 2 dostal datum vydání (28. dubna 2022), ukázaly se obsahy některých edicí, avšak následně byla hra nejprve odložena na 8. prosince letošního roku a pak kvůli ruskému vpádu na Ukrajinu až na rok příští. Pro GSC Game World se sídlem v Kyjevě je prý vývoj nadále velmi komplikovaný, studio se navíc aktivně snaží zapojit do vojenské i humanitární pomoci ve své domovské zemi. 

Zpráva o tom, že se podařilo definitivně domluvit, zasmluvnit a odstartovat českou lokalizaci, však svědčí o tom, že práce na hře nadále pokračují. To koneckonců tvůrci potvrdili i na svém Discordu v rámci květnového chatu s fanoušky. Vzhledem k tomu, že Filip Ženíšek již obdržel materiály na překlad, je dokonce velmi pravděpodobné, že titul je ve skutečně velmi pokročilém stádiu vývoje a téměř připravený na cestu do obchodů. Takže obleky a masky nasadit, dozimetry připravit, Pripjať a okolí čeká! Hru si můžete pro platformy PC a Xbox Series předobjednat na CZC.cz

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (2)

Senzace

Bude fajn se zase vrátit do Zóny.

@Imartal: omg si zahraj staré díly ..

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru