Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Přehledně: 5 třaskavých novinek pro fanoušky The Last of Us

Přehledně: 5 třaskavých novinek pro fanoušky The Last of Us

Události
The Last of Us: Part I (PS5)_89736402
The Last of Us: Part I (PS5)
991 Kč 1 199 Kč
826 Kč 999 Kč
The Last of Us: Part II (PS4)_1317806994
The Last of Us: Part II (PS4)
658 Kč 796 Kč
578 Kč 699 Kč
Figurka The Last of Us Part II - Joel and Ellie_1707832032
Figurka The Last of Us Part II - Joel and Ellie
Produkt není určen k prodeji.

Se zásadními oznámeními se po odvysílání poslední epizody seriálové adaptace videoherního hitu The Last of Us roztrhnul pytel. Pojďme se společně podívat na 5 třaskavých novinek.

Sotva stihli fanoušci otřít slzy po emocionálně náročném finále první sezóny, už tu máme příslib dalšího zajímavého obsahu do budoucna. Devátý a poslední díl seriálu The Last of Us měl složitou pozici, v USA se totiž vysílal přímo proti oscarovému ceremoniálu. Ani to ale nezastavilo diváky, kteří stanovili dosavadní rekord sledovanosti.

Premiérové vysílání si v USA naladilo 8,2 milionu fanoušků. Co je zcela zásadní, je fakt, že první epizoda startovala s 4,7 miliony a každá následující postupně nabalovala další zvědavce. Zkrátka a jednoduše, šeptanda o tom, že seriál je skvělý, zafungovala a nalákala i lidi, kteří s herní předlohou neměli žádné zkušenosti. Pojďme se podívat na celkem 5 novinek kolem dalšího dění v sérii, které vycházejí z několika rozhovorů, jež poskytl tvůrce hry a spolutvůrce seriálu Neil Druckmann a také showrunner Craig Mazin.

1. Herní Part II se roztáhne do dalších dvou sezón seriálu

Neil Druckmann zmiňuje, že The Last of Us Part II má mnohem komplexnější strukturu vyprávění, která sází na tzv. multiperspektivitu. Tedy to, že stejné události vidíme postupně očima hned několika protagonistů, abychom získali větší náhled do motivací jednotlivých postav. Původní materiál chce proto roztáhnout do minimálně dvou dalších sérií seriálové adaptace. A stejně jako v případě té první dojde i na to, že se některé příběhy rozšíří o další dosud neznámé podrobnosti. Pro pořádek dodejme, že společnost HBO zatím oficiálně potvrdila, jen sérii druhou. Nicméně o tom, že Mazin a Druckmann dostanou tolik prostoru, o kolik si řeknou, pochybuje asi málokdo.

Některé věci se nemění. I dospělá Ellie se bude muset vypořádat s hordami zmutovaných, nejděsivější však budou setkání s dalšími přeživšími lidmi

2. Bella Ramsey bude v roli Ellie pokračovat, pokud bude chtít

Velkým otazníkem bylo další působení opěvované, ale zároveň kritizované devatenáctileté herečky Belly Ramsey. Part II se totiž odehrává pět let po událostech Part I (brzy na PC) a Ellie je v ní nejen starší, ale zkrátka v mnoha ohledech jiná než v první hře. Spekulovalo se tedy o možnosti přeobsadit herečku někým, kdo bude působit vyspěleji. Showrunneři ale tyto zvěsti velmi rychle utnuli a vydali prohlášení, že pokud bude Bella Ramsey o roli i nadále stát, její přeobsazení není na pořadu dne. Natáčení pravděpodobně nezačne dříve než na konci letošního roku, takže se o něco dospělejší Ellie dočkáme i tak.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

3. Naughty Dog zrušili plánovaný prequel o životě matky Ellie

Poslední epizoda první série seriálu začíná flashbackem, který fanouškům prozradí zajímavé novinky z okamžiku, kdy byla Ellie přivedena na svět svou matkou Annou. Tu v seriálové adaptaci hraje Ashley Johnson, která v hrách dabuje právě Ellie. Oba světy se tím pomyslně propojily. Neil Druckmann nicméně přiznal, že příběh Anny je v jeho hlavě mnohem komplexnější a jednu dobu usiloval o to, aby byl kompletně odvyprávěn v prequelu k původním hrám. Ten si mělo vzít na starosti nejmenované studio ze struktury Sony (Naughty Dog by tedy na tvorbu jen dohlíželi a konzultovali ji), nakonec ale jednání ztroskotala.

Casting herečky Ashley Johnson do role Anny propojil obě díla na takřka spirituální úrovni

4. Oznámení další hry z univerza The Last of Us je na spadnutí

To ale neznamená, že se nemůžeme těšit na nějaké další herní The Last of Us. Právě tady se aktuálně pouštíme na spekulativní rovinu. Jisté je, že Neil Druckmann slíbil, že následující hra studia Naughty Dog bude fanouškům podrobně představena ještě v letošním roce. A také již dříve uvedl, že příběhový rámec pro The Last of Us Part III už je hotový. Pravděpodobnější nicméně je, že se letos dočkáme oznámení multiplayerového spin-offu a na Part III dojde až později. Možná spatří světlo světa ke konci cyklu PlayStation 5 nebo rovnou na PlayStation 6.

5. Spekulovaná MMO FPS vyjde pravděpodobně i na PlayStation 4

O tom, že v Naughty Dog aktuálně pilně pracují na multiplayerové hře, v podstatě nemůže být pochyb. Svědčí o tom řada oficiálních inzerátů, které lákají zkušené vývojáře do firmy s tím, že budou designovat systémy pro masivně multiplayerovou střílečku. Podstatná je ale novinka, že v jednom z těchto inzerátů se nyní objevil dovětek „pro PlayStation 4 a PlayStation 5“. V Sony si tedy velmi pravděpodobně dali dvě a dvě dohromady a spočítali si, že pro úspěch plánovaného MMO titulu je důležitá hráčská základna, která zatím zůstává věrná konzoli PlayStation 4.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru