Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
The Last of Us Part I znovu ožije na PC. Jaké železo potřebujete?

The Last of Us Part I znovu ožije na PC. Jaké železo potřebujete?

Události
The Last of Us: Part I (PS5)_89736402
The Last of Us: Part I (PS5)
1 404 Kč 1 699 Kč
Oficiální soundtrack The Last of Us Part II na CD_1878045451
Oficiální soundtrack The Last of Us Part II na CD
Produkt není určen k prodeji.
Figurka The Last of Us Part II - Joel and Ellie_1707832032
Figurka The Last of Us Part II - Joel and Ellie
Produkt není určen k prodeji.
CZC.Gaming Knight GC155, herní PC_518986579
CZC.Gaming Knight GC155, herní PC
Produkt není určen k prodeji.

O The Last of Us se v posledních týdnech mluví především s ohledem na velmi povedený seriál. Na novinky se ale mohou těšit i hráči, už na konci měsíce se představí počítačová verze Partu I.

Videohra The Last of Us Part I byla doposud exkluzivitou pro konzole PlayStaion, příběh Joela a Ellie budou moci ale konečně prožít od 28. března i počítačoví hráči. Právě tehdy se oficiálně hra objeví na Steamu a Epic Games Storu, a to včetně českých titulků.

Jaké přednosti nabídne The Last of Us Part I na PC

Optimalizace a vylepšení

Společnost Sony nyní předestřela, na co všechno se hráči mohou na PC těšit. V první řadě mohou počítat s úplně stejným obsahem, jaký nabídl loňský remake pro PlayStation 5. Kromě příběhové kampaně tedy nebude chybět prequel Left Behind, Speedrun Mode, Permadeath Mode a Photo Mode.

Speciálně pro PC museli vývojáři pochopitelně zapracovat na řadě optimalizací a vylepšení, aby byl herní zážitek co možná nejlepší. Už nyní byla potvrzena podpora AMD FSR 2.2, DLSS Super Resolution, VSync, a nastavitelná kvalita textur, stínů, odrazů atd.

Vychutnat si příběh Joela a Ellie budete moci v rozlišení až 4K, podporovány jsou přitom i ultraširokoúhlé monitory s poměrem stran 21:9 a 32:9. Samozřejmostí je také 3D zvuk.

Trailer k počítačové verzi The Last of Us Part I

Nejlepší herní zážitek

Pokud nebudete chtít hrát s klávesnicí a myší, můžete využít klidně i DualShock 4 z PlayStationu 4 nebo DualSense z PlayStationu 5. V případě druhé zmiňované možnosti je výhodou také podpora adaptivních spouští či haptické zpětné vazby, která dovede celkový herní zážitek posunout na zcela novou úroveň.

Na snímku níže si můžete prohlédnout i přesnou hardwarovou specifikaci, od minimální pro Ultra. Patrně není potřeba zdůrazňovat, že v případě poslední zmiňované verze už bude potřeba pořádné herní železo. Počítejte tedy alespoň v grafickou AMD RX 7900XT nebo Nvidia GeForce RTX 4080.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hardwarové nároky

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (1)

Ultra požadavky

To snad nemyslí vážně. To je snad nějaká mejlka ne? 6800xt/6900xt nebo rtx 3080/3090 bych ještě pochopil, ale rtx 4080 nebo 7900 xtx se zapnutým FSR na 4k/60fps?

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru