Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Překupníci chtějí za Steam Deck i přes 100 000 korun

Překupníci chtějí za Steam Deck i přes 100 000 korun

Události

Nová konzole Steam Deck od Valve by se měla začít prodávat až na začátku příštího roku. Překupníci ale nelení a již nyní vyrazili na internet se svými nabídkami, které v řadě případů vyrazí dech. Některé nabídky totiž přesahují částku 100 000 korun.

Na rychlou reakci překupníků upozornil server Tom's Hardware, který několik takových nabídek zmapoval na serveru eBay. Překupníci využívají toho, že Valve skutečně nabízí již nyní na svých stránkách možnost předobjednávky a zároveň případné zájemce upozorňuje na to, kdy své zařízení dostanou.

Představení Steam Decku

 

Zájem o novinku je tak obrovský, že už nyní je jasné, že se v první vlně na všechny nedostane. Překupníci tak aktuálně nenabízí samotný produkt ke koupi, ale v podstatě jen přenechání místa v pořadníku, aby se fanoušci dostali k novince co nejdříve.

Za to si ale nechají pořádně zaplatit, na internetu je možné narazit na nabídky za 3000 dolarů (65 280 Kč), ale klidně i za 5000 dolarů (108 780 Kč). Přitom samotné Valve nabízí Steam Deck za daleko příznivější ceny. Například model s 64GB pamětí vyjde na 419 eur (10 760 Kč), nejvyšší 512GB varianta pak na 679 eur (17 420 Kč).  

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Steam Deck

 

 

Podle serveru IGN, který již měl možnost novinku od Valve otestovat, jde o křížence mezi PC a konzolí. Přístroj sází na podobný koncept jako Nintendo Switch, ovladače po stranách však nejsou odnímatelné. Uprostřed nalezneme sedmipalcový displej s poměrem stran 16:10, který nabízí rozlišení 1280 x 800 obrazových bodů. Obrazovka je mimochodem dotyková.

Srdcem Steam Decku je procesor AMD Zen 2, která v praxi pracuje při frekvencích mezi 2,4 a 3,5 GHz. Grafické jádro se pak dovede přetaktovat z původních 1,0 GHz až na 1,6 GHz, dále je k dispozici 16 GB operační paměti typu LPDDR5. Tvůrci nicméně zdůraznili, že finální hardwarová specifikace se může ještě změnit.

První pohled na Steam Deck od redaktorů IGN (anglicky)

 

Jak je z řádků výše patrné, novinka od společnosti Valve se bude nabízet ve třech různých provedeních, které se od sebe budou lišit v podstatě jen kapacitou úložného prostoru – na výběr bude mezi 64, 256 a 512GB modelem. Ve všech případech se nicméně počítá s podporou paměťových karet microSD. Bezdrátová konektivita čítá WiFi a Bluetooth 5.0.

V rámci volitelné výbavy bude možné zakoupit i speciální dok, ke kterému půjde připojit klávesnice, myš a klasický monitor. V takovém případě se Steam Deck promění v podstatě v herní PC. Kolik bude dokovací kolébka stát, je však zatím ve hvězdách. Počkat si budeme muset také na informace o tom, kdy přesně a za jakou cenu se bude Steam Deck nabízet v tuzemsku.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Steam Deck

 

Technické parametry modelu Steam Deck

  • Displej: dotykový 7"; podporuje 60 FPS; 1280x800 pix; 16:10
  • Procesor: AMD Zen 2; 2,4 – 3,5GHz
  • Grafika: AMD 8 RDNA 2 CU; 1,0 – 1,6GHz
  • RAM: 16 GB LPDDR5
  • Paměť: 64 / 256 / 512 GB; možnost rozšíření pomocí microSD
  • Připojení: WiFi a Bluetooth 5.0
  • Operační systém: SteamOS 3.0

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (5)

Překupníci

jen ***** si to koupí od překupníka... grafiku, konzole.. je to jedno.. překupníky bych naházel do dolu a ten kdo to si to koupil je jeho problém

@SHODAN: Zapomínáš na to, že je to dobré pro výrobce, protože měli hned vyprodanou celou objednávku, a tak mají peníze. A od překupníků nikdo nikoho nenutí zboží kupovat. Jdou z kůží na trh. Překupníci dodávají na trh likviditu. A ohledně grafik, ty mají těžaři a že je gameři nemají je jejich problém, že nedokáží tolik zaplatit. To je prostě otázka ceny. Když gamer nedokáže tolik zaplatit jako miner, protože pro toho je grafika nejen srandička ale využije ji účelněji, tak je to problém gamera. Já překupníky taky nemám rád, ale mají svou funkci... Minimálně ze strany prodejce jsou užiteční, aspoň ten startup má teď prachy...

@jaromiradamek: a co za startup máte na mysli? Valve, jednu z nejbohatších firem v herním světě? :D

@p.a.c.o: @jaromiradamek No mě zajímá spíše aby to bylo dobré pro koncového zákazníka... což se dlouhodobě neděje... je to normalní fakoff na zákazníky ze strany výrobců - prachy shrábnou - žádnej startup

@jaromiradamek: Co je na tom dobreho pro vyrobce? ze dostane to co by dostal od neprekupnika akorat ten na tom vyrejzuje 300%? vzdyt vyrobce dostane to same at tak nebo tak...

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru