Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Původní Game Boy zvládne i GTA V. Zahrát si ale nechcete

Původní Game Boy zvládne i GTA V. Zahrát si ale nechcete

Události
Grand Theft Auto V (PS5) O2 TV HBO a Sport Pack na dva měsíce
Grand Theft Auto V (PS5)
660 Kč 799 Kč
Grand Theft Auto V - Premium Edition (Xbox ONE) O2 TV HBO a Sport Pack na dva měsíce
Grand Theft Auto V - Premium Edition (Xbox ONE)
826 Kč 999 Kč
454 Kč 549 Kč
autor: Karel Dvořák

Fanoušci netrpělivě vyhlíží příchod GTA V na konzole nové generace. Nadšenec si čekání zkrátil díky původní kapesní konzoli Game Boy, na kterou upravenou verzi slavné gangsterské akce nahrál.

Sebastian Staacks provozuje youtubový kanál there oughta be, který podle jeho vlastních slov představuje „sbírku překomplikovaných zařízení, která nikdo nepotřebuje“. Sám přiznává, že dostat GTA V na obrazovku Game Boye nebylo vůbec jednoduché, jak se koneckonců můžete přesvědčit sami na videu níže.

GTA V věrnou grafiku na Game Boyi rozhodně nenabídne

Nejprve nadšenec vyrobil vlastní WiFi cartridge. Právě díky tomu je nyní schopen streamovat prostřednictvím bezdrátové sítě hry, které ovládá s pomocí tlačítek na Game Boyi. Díky tomu nemusel v podstatě jakkoliv upravovat původní kapesní konzoli.

V praxi to funguje tak, že o výpočetní výkon se stará PlayStation od Sony, ale výsledný obraz se zobrazuje na displeji Game Boye. Stisknutá tlačítka pak zasílají pokyny k jednotlivým akcím zpět do PlayStationu. Už na videu výše jste se mohli přesvědčit, že v praxi hra sice funguje relativně plynule, ale na stařičkém displeji by chtěl tuto gangsterskou akci hrát maximálně tak nějaký masochista.

Game Boy jako těžební stroj

Berme to ale jako ukázku toho, co vše dovedou lidé vymyslet. YouTuber vystupující pod jménem Stacksmashing se například pomocí této kapesní konzole pokusil v loňském roce těžit bitcoiny. Nejprve Game Boy připojil ho prostřednictvím miniaturního počítače Raspberry Pi Pico k internetu, načež v konzoli spustil těžební program.  

Patrně nikdo tak nemůže očekávat, že by s 30 let starou kapesní konzolí udělal díru do světa. Game Boy totiž dovede těžit pouze rychlostí 0,8 hash za sekundu. I kdybyste takových konzolí měli tisíc, o žádné efektivní těžbě se mluvit rozhodně nedá. V tomto případě jde spíše o kuriozitu, která má prostě jen ukázat, že to jde. Pokud vás technická stránka zajímá více, doporučujeme shlédnout video výše, kde je celý proces těžby na kapesní konzoli pečlivě zdokumentován.

Pro představu o tom, jak velmi nízký výkon dnešní optikou Game Boy nabízí, si dovolíme malé srovnání. Běžný hardware určený pro těžbu je klidně i 125miliardkrát rychlejší. Na kapesní konzoli byste tak těžili jeden bitcoin po dobu několika kvardrilionů let.

Jak se těží bitcoiny na kapesní konzoli Game Boy?

 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru