Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Samsung vylepší SmartThings. Televizory se rozehrají všemi barvami s Philips Hue

Samsung vylepší SmartThings. Televizory se rozehrají všemi barvami s Philips Hue

Události
Philips Hue LightStrips Plus v4 2+1m_358988127
Philips Hue LightStrips Plus v4 2+1m - výhodný set
Produkt není určen k prodeji.
Philips Hue White Ambiance 8W 1100 E27 + Philips Hue Go LED White and Color Ambiance lampička, bílá_395829560
Philips Hue White Ambiance 8W 1100 E27 + Philips Hue Go LED White and Color Ambiance lampička, bílá - výhodný set
Produkt není určen k prodeji.

Na první pohled by se mohlo zdát, že jsou společnosti Samsung a Philips zarytými konkurenty – minimálně ve světě televizorů. Ve skutečnosti ale oba podniky na jedné zajímavé novince budou nyní spolupracovat.

Mělo to být tajemství, které jsme se měli dozvědět až s příchodem nové generace skládacích smartphonů od Samsungu. Jejich premiéra by se dle očekávání a dosavadních úniků měla uskutečnit zkraje srpna, byť jihokorejský elektronický gigant zatím nic oficiálně nepotvrdil. Jeden z úniků nicméně Samsung překvapivě potvrdil pro server SamMobile.

Philips Hue v akci

Řeč je právě o spolupráci společností Samsung a Philips. Jihokorejský elektronický gigant totiž chystá velkou aktualizaci své aplikace SmartThings, prostřednictvím které se ovládají chytrá zařízení z celého ekosystému Samsungu.

Aktualizace přinese řadu vylepšení – lepší optimalizaci pro větší displeje či práci s více okny najednou. Výčet všemožných vylepšení je ještě daleko delší, nás ale nejvíce zaujala nová funkce „Phillips Hue Sync“. V podstatě tak budeme moci pohodlně z jedné aplikace na přístrojích od Samsungu ovládat chytré osvětlení od Philipsu, které jsme si důkladně představili v podrobné recenzi.

I bez žádné dodatečné aplikace tak budeme moci prostřednictvím našich mobilních miláčků nastavit simulaci západu či východu Slunce pro lepší usínání a vstávání, ale klidně i náš obývák proměnit v nějaký exotický ráj. SamMobile tvrdí, že Philips Hue bude možné navíc sesynchronizovat s televizorem od Samsungu, kdy žárovky za obrazovkou budou dělat světelné efekty na zeď přesně podle dění na obrazovce. Půjde tedy vytvořit podobný Ambilight režim, kterým se pyšní televizory od Philipsu.

01.jpg
02.jpg
03.jpg

Režim Ambilight u televizoru Philips

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru