Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Sony prodalo už přes 10 milionů PS5 Události
PlayStation 5 Digital Edition 500 Kč sleva na příští nákup nad 4 999 Kč (1× na objednávku)
PlayStation 5 Digital Edition
8 917 Kč 10 790 Kč
PlayStation 5 500 Kč sleva na příští nákup nad 4 999 Kč (1× na objednávku)
PlayStation 5
11 149 Kč 13 490 Kč
Sony PS5 Bezdrátový ovladač DualSense 500 Kč sleva na příští nákup nad 4 999 Kč (1× na objednávku)
Sony PS5 Bezdrátový ovladač DualSense
1 569 Kč 1 899 Kč

Sony prodalo už přes 10 milionů PS5

autor: Stanislav Holý

Společnost Sony zveřejnila prodejní čísla PlayStationu 5, respektive odlehčeného PlayStationu 5 Digital Edition. V globálním měřítku se prodalo už přes 10 milionů PS5, což je více než v případě předchozí čtyřky.

Ze zveřejněných dat je patrné, že PlayStation 5 je v celé historii Sony naprostým rekordmanem. Desetimilionová hranice totiž byla pokořena již 18. července, tedy zhruba po osmi měsících. Předchůdce s číslovkou čtyři v názvu přitom potřeboval k překonání zmiňovaného milníku o měsíc více.

I když bude celá řada hráčů Sony zazlívat, že nedodává konzole na trh ještě rychleji, dodávky jsou evidentně rychlejší, než když se začala před lety prodávat čtyřka. I přesto je nedostupnost PlayStationu na pultech obchodů stále celosvětovým problémem. Na CZC.cz jsou objednávky vyřizovány postupně dle data jejich vytvoření. Nikdo však v současnosti nedovede říci, kdy budou vykryty všechny vzniklé zakázky.

„Ještě potřebujeme určitý čas, abychom dokázali uspokojit veškerou poptávku. Nedostatek čipů je rozhodně problém, a to nejen pro PlayStation,“ sdělil agentuře Reuters šéf divize Sony pro interaktivní zábavu Jim Ryan.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Oba nové PlayStationy vedle sebe

Přibyly nové funkce

Sony navíc na PlayStationu 5 neustále pracuje, v dubnu byla například vydána první velká aktualizace, která přidává řadu nových funkcí. Jedním z největších lákadel je funkce Share Play, která nově propojuje hráče s konzolemi PS4 a PS5. Pokud tedy máte kamaráda se starší generací konzole, můžete mu i nyní v době omezeného setkávání půjčit virtuálně ovladač, aby si na dálku vyzkoušel hry na PS5. Anebo si je zahrajete jednoduše dohromady.

Stejně jednoduše mohou společně hráči sdílet herní obrazovku bez ohledu na generaci konzole. Vylepšení se dočkala také nabídka Game Base, díky čemuž můžeme nyní snadněji přepínat mezi partami a přáteli. Vhod může přijít i možnost úplného vypnutí notifikací pro každou partu, ve které jste členem. Upravovat nově můžete i hlasitost jednotlivých hráčů, a tak už nemusíte řešit problémy s nastavením mikrofonu u vašich parťáků.

Představení PlayStationu 5

 

PlayStation 5 také umí aktualizovat hry v době, kdy je konzole v režimu spánku. Díky tomu by měly být vaše oblíbené tituly okamžitě připravené ke hře. Přibyla také možnost ukládání her na externí USB disk, takovouto zálohou můžete ušetřit cenné místo na interním SSD. Externí úložiště nicméně musí mít kapacitu 250 GB až 8 TB a musí podporovat standard SuperSpeed USB 5 Gbps nebo novější.

Na další novinky si nicméně budeme muset ještě počkat. Například rozšíření úložiště pomocí SSD disku pro slot M.2 bude dovoleno až v nějaké další aktualizaci, a to samé platí také pro automatické přepínání mezi HDR a SDR a některé další vylepšení, po kterých hráči volají už od vydání konzole. Více se o PlayStationech 5 dozvíte v naší podrobné recenzi

 

Názory ostatních Geeků (1)

avatar

Se musím smát.

holcat 29. 7. 2021 11:41

A komu je Sony prodalo a komu došly, komedianti.
Nedostatek čipů je odhadován min. do konce 21. a dále co ?PS : uvidíme jak si poradí Nintendo.

Máš něco na srdci?

nahoru