Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Sony zdražilo nedostatkový PlayStation 5

Sony zdražilo nedostatkový PlayStation 5

Události
PlayStation 5 Digital Edition_882927588
PlayStation 5 Digital Edition
Produkt není určen k prodeji.
PlayStation 5_968501121
PlayStation 5
Produkt není určen k prodeji.
PlayStation 5 + FIFA 23_1629600922
PlayStation 5 + FIFA 23
Produkt není určen k prodeji.
PlayStation 5 Digital Edition + FIFA 23_1391459850
PlayStation 5 Digital Edition + FIFA 23
Produkt není určen k prodeji.
PlayStation 5 + God of War Ragnarök_874488082
PlayStation 5 + God of War Ragnarök
Produkt není určen k prodeji.

Společnost Sony se rozhodla s okamžitou platností zvýšit ceny svých herních konzolí pětkové řady – PlayStationu 5 a provedení Digital Edition, které nemá optickou mechaniku.

Zdražují potraviny, drogerie a v neposlední řadě také energie. Rostoucí inflace se pochopitelně dotýká i výrobců elektroniky, kteří musí jednotlivé součástky nakupovat za vyšší ceny. Své o tom ví také společnost Sony, která byla kvůli aktuálnímu stavu na trhu nucena zvýšit své ceny konzole PlayStation 5.

Kromě Evropy se tento krok týká také v Japonska, Číny, Austrálie, Mexika či Kanady. Pocítí to tedy pochopitelně také hráči v České republice, kde se v rámci oficiální distribuce ceny také zvýšily. V praxi to znamená, že místo 10 790 Kč zaplatí hráči za PlayStation 5 Digital Edition o tisícovku více, konkrétně 11 790 Kč. To samé platí také o verzi s optickou mechanikou, která podražila z 13 490 Kč na 14 490 Kč.

Představení konzole Sony PlayStation 5

Prodává se rychleji než čtyřka

Dostupnost PlayStationu 5 je nicméně prakticky od jeho uvedení na trh celosvětovým problémem. Na CZC.cz jsou v současnosti objednávky kvůli dlouhým čekacím lhůtám pozastaveny. Očekává se, že obě konzole budou skladem až v průběhu příštího roku.

Ze zveřejněných dat je patrné, že PlayStation 5 je v celé historii Sony naprostým rekordmanem. Desetimilionová hranice prodaných kusů totiž byla pokořena již 18. července 2021, tedy zhruba po osmi měsících. Předchůdce s číslovkou čtyři v názvu přitom potřeboval k překonání zmiňovaného milníku o měsíc více.

I když bude celá řada hráčů Sony zazlívat, že nedodává konzole na trh ještě rychleji, dodávky jsou evidentně rychlejší, než když se začala před lety prodávat čtyřka.

„Ještě potřebujeme určitý čas, abychom dokázali uspokojit veškerou poptávku. Nedostatek čipů je rozhodně problém, a to nejen pro PlayStation,“ sdělil agentuře Reuters již dříve šéf divize Sony pro interaktivní zábavu Jim Ryan.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Oba pětkové PlayStationy vedle sebe

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru