Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Stadia je oficiálně venku, zatím ale jen v zahraničí Události
Google Chromecast 3, černá
Google Chromecast 3, černá
907 Kč 1 098 Kč 826 Kč 999 Kč
GOOGLE Pixel 3a, 4GB/64GB, černá  + Elektronické předplatné čtiva v hodnotě 4 800 Kč na půl roku zdarma
GOOGLE Pixel 3a, 4GB/64GB, černá
11 149 Kč 13 490 Kč 8 669 Kč 10 490 Kč

Stadia je oficiálně venku, zatím ale jen v zahraničí

Společnost Google v úterý oficiálně spustila herní službu Stadia, na kterou fanoušci čekali několik dlouhých měsíců. Tuzemští uživatelé nicméně budou muset čekat i nadále – služba je zatím dostupná pouze v zahraničí.

Stadia je již nyní dostupná například v Americe, Asii a samozřejmě také v celé řadě evropských států. Nechybí mezi nimi Německo, Itálie, Belgie, Rakousko, Dánsko, Finsko či například Francie. Kdy bude tato herní novinka dostupná v tuzemsku, zatím vůbec není jasné. Předpokládá se nicméně, že letos to nebude.

Představení služby Google Stadia

 

Tvůrci si totiž v prvních měsících budou pouze oťukávat trh a zjišťovat, jaký je o službu zájem. Případní zájemci za ni zaplatí 9,99 USD, tedy v přepočtu zhruba 250 Kč. Na další trhy se tak patrně streamovací herní služba dostane až ve chvíli, kdy první testovací fáze skončí. Nikdo ale v současnosti nedokáže odhadnout, kdy se tak stane.

Stadia bude k dispozici v placené i bezplatné verzi, letos se nicméně počítá pouze s tou placenou zvanou Pro. Uživatelé za poplatek zmíněný výše získají jednu hru každý měsíc vždy zadarmo. V rámci nové herní platformy poběží i velmi náročné hry, a to na prakticky jakémkoliv hardwaru – u televizoru bude dokonce stačit klidně jen malý media player Google Chromecast, případně chytrý telefon Pixel – a to včetně starších trojek.   

V podstatě tak bude moct hrát kdokoliv, kdo bude disponovat dostatečně rychlým připojením k internetu. A je jedno, zda zvolí tablet, počítač, mobil nebo cokoliv jiného s obrazovkou. Jako minimální se považuje rychlost stahování 10 Mbps a odesílání 1 Mbps, v případě hraní v rozlišení Full HD je však vhodnější rychlost downloadu 20 Mbps, Google nicméně doporučuje rychlost 35 Mbps.

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru