Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Stargate přinese novou hvězdnou bránu, postaví ji lidé

Stargate přinese novou hvězdnou bránu, postaví ji lidé

Události
LEGO® City 60349 Lunární vesmírná stanice_734946295
LEGO® City 60349 Lunární vesmírná stanice
1 222 Kč 1 479 Kč
Discovery Scope 2, mikroskop + dalekohled, modrá + kniha „Vesmír. Neprázdná prázdnota“_1452618964
Discovery Scope 2, mikroskop + dalekohled, modrá + kniha „Vesmír. Neprázdná prázdnota“
1 339 Kč 1 620 Kč

Už pár měsíců je jasné, že slavná Hvězdná brána – či chcete-li v originále Stargate – dostane pokračování. Brad Wright, tvůrce a producent kultovního seriálového univerza, se nyní rozpovídal o detailech.

Práce na novém seriálu potvrdil již v březnu Joseph Mallozzi, který v seriálu působil jako scénárista. Pod scénářem je nicméně podepsaný Brad Wright, který pracoval i na koncepci spin-off seriálu Hvězdná brána: Atlantida. „Verdikt? Je to fantastické. Perfektní série pro úplně nové diváky, kteří o Hvězdné bráně nic nevědí, ale také velmi obohacující zážitek pro dlouholeté fanoušky,“ pochválil práci svého kolegy Mallozzi.

Zároveň zveřejnil na Twitteru snímek uvádějící epizodu 101. „Čeká nás akce, dobrodružství, přátelství, humor, cool sci-fi, skvělé postavy, působivý příběh – a jeden velký antagonista,“ nastínil Mallozzi s tím, že se tedy opět můžete těšit na zákeřného záporáka. Víc konkrétní ale zatím být nechtěl.

Stream ke 25. výročí Stargate

Ze střípků zveřejněných informací je prakticky už jasné, že půjde o pokračování Hvězdné brány: Atlantida. Ta totiž měla sto dílů v pěti řadách, které byly vysílány mezi lety 2004 a 2009. Pro připomenutí originální Hvězdná brána jich měla 214 v deseti řadách a Hvězdná brána: Hluboký vesmír 40 ve dvou řadách.

Nyní se o chystaném pokračování rozpovídal také Wright. „Scénář pilotního dílu počítá s úplně novou hvězdnou bránou, kterou postavili lidé. Ta se od těch, které známe z minulých dílů značně liší. Dovede se roztočit neuvěřitelnou rychlostí, díky čemuž vmžiku vytvoří červí díru. Myslím, že je na čase, abychom po 25 letech celý procesor trochu zrychlili, nemyslíte?“ prohlásil Wright během živého streamu, který byl věnován 25. výročí od premiéry seriálu.

Antikové a Wraithové

A o čem vlastně spin-off Atlantida byl? V Antarktidě byla zjištěna adresa brány údajného ztraceného města Antiků. Ale aby se Hvězdná brána na Zemi mohla spojit s Hvězdnou bránou ve ztraceném městě, potřebuje hodně energie, protože ztracené město se nachází v jiné galaxii. Dr. Rodney McKay tedy přijde s návrhem, jak propojit ZPM s Hvězdnou bránou a navázat spojení. Jenže není jisté, že na druhé straně bude dost energie k návratu na Zemi.

Tak se vydává expedice Atlantidu pod vedením Dr. Elizabeth Weirové do galaxie Pegasus s úmyslem pobývat ve ztraceném městě. Expedice ale narazí na nepřátelskou rasu Wraithů, se kterou bojovali Antikové před více než deseti tisíci lety. Antikové válku prohrávali, a proto ponořili své město na dno oceánu, aby jej zachovali pro svůj případný návrat. Nyní přicházejí lidé ze Země s nadějí, že zde najdou technologii pro obranu Země.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru