Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Steam Deck má novou konkurenci. AyaNeo ukázalo nový handheld Air Plus

Steam Deck má novou konkurenci. AyaNeo ukázalo nový handheld Air Plus

Události
Nintendo Switch (2019), šedá_946620542
Nintendo Switch (2019), šedá
Produkt není určen k prodeji.
Nintendo Switch Lite, šedá_1726386223
Nintendo Switch Lite, šedá
Produkt není určen k prodeji.

Air Plus. To je název nového handheldu od společnosti AyaNeo, který bude konkurovat populárnímu Steam Decku od Valve. Součástky přitom budou velmi podobné.

V našich končinách není společnost AyaNeo tak známá jako v zahraničí, vývoji handheldů se ale věnuje již několik let a nedaří se jí vůbec špatně. Málokdo tak může AyaNeo obvinit z toho, že by se po Steam Decku opičil. Spíše konzoli od Valve vznikne zajímavá konkurence.

AyaNeo Air Plus

Air Plus je vybaven čipem z řady AMD Mendocino, který je vybaven jádrem Zen 2 a grafickou částí založenou na architektuře RDNA 2. Konkrétní model procesoru ale upřesněn nebyl, jistý tak není přesný počet jader ani frekvence tohoto čipu.

Přístroj nabídne šestipalcový displej s rozlišením 1080p, což by měla být jedna z hlavních výhod proti Steam Decku, který nabízí pouze obrazovku s rozlišením 800p. Výrobce se také pochlubil, že v útrobách se bude ukrývat M.2 slot o standardu 2280. Steam Deck vsadil na standard 2230, který není tolik rozšířený.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

AyaNeo Air Plus

Velkou svobodu budou mít lidé při volbě operačního systému. Vedle platformy AYA Neo OS, která je založená na Linuxu, bude možné zařízení koupit také s Windows 11 či Steam OS.

Výrobce navíc nasadil agresivnější cenovku 289 dolarů, což je o 60 dolarů než v případě Steam Decku. V rámci předobjednávek navíc budou první objednávky účtovány pouze za 200 dolarů. Prodej by měl začít ještě rok. Zda to platí i pro Českou republiku, není zatím jasné.

Valve Steam Deck

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru