Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Svítit může i platební karta. Razer má specialitku pro hráče

Svítit může i platební karta. Razer má specialitku pro hráče

Události
Razer DeathAdder Elite_1457441343
Razer DeathAdder Elite
Produkt není určen k prodeji.
Razer Goliathus Mobile, látková_1356886739
Razer Goliathus Mobile, látková
231 Kč 279 Kč
Razer BlackWidow Elite, Razer Orange, černá, US_1351670470
Razer BlackWidow Elite, Razer Orange, černá, US
Produkt není určen k prodeji.

Design platebních karet si dnes může prakticky kdokoliv upravit k obrazu svému. Díky tomu není problém mít jako motiv na kreditkách klidně i postavy z našich oblíbených her. Razer ale posunul možnosti karet na úplně novou úroveň, když odhalil první svíticí model.

Novinka se jmenuje jednoduše Razer Card, a jde skutečně o nefalšovanou platební kartu. Známý výrobce herního náčiní totiž společně s kartou představil vlastní finanční program, který je však aktuálně dostupný pouze v Singapuru. V podstatě si tak lidé budou moci založit účet přímo u Razeru – využívána je peněženka Razer Pay.

Americký podnik přitom ani při návrhu platební karty nedělal žádné ústupky v designu. Podobně jako počítačové periferie i samotná Razer Card svítí. Konkrétně se zeleně rozzáří logo v levém horním rohu ve chvíli, kdy s kartou zaplatíte, což na černé kartě působí velmi stylově.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Přestože většinu hráčů naláká právě unikátní platební karta, samotný platební systém od Razeru ji nevyžaduje. Využívat je totiž možné klidně jen virtuální kartu v mobilu. Pro obě řešení přitom platí, že při platbách hráči získají 1% cashback z každé platby a 5 % z každé platby provedené v obchodě Razer do programu Razer Gold. Prostřednictvím něj je pak možné nakupovat hry a herní obsah.

Sluší se nicméně podotknout, že známý americký výrobce herního náčiní zatím nabízí novinku pouze v rámci beta testování. Teprve úspěch či neúspěch v Singapuru rozhodne o tom, zda se celá služba – i s unikátní platební kartou – rozšíří do zbytku světa.

Aktuální snahy Razeru nicméně jasně ukazují jasný trend, který mezi technologickými podniky panuje. Vlastní karty mají nebo chystají i další podniky, například Apple, Google či Samsung. Tradiční bankovní instituce by se tak možná měly začít bát o svůj „chleba“.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (3)

Dostupnost

kde se dá popřípadě sehnat ?

@MartinStejskal15: V Singapuru..

@MartinStejskal15: ale je jich zatím jen 200 a už se rozdaly

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru