Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Switch OLED je už k mání v rámci předobjednávky Události
Nintendo Switch – OLED Model, červená/modrá 500 Kč sleva na příští nákup nad 4 999 Kč (1× na objednávku)
Nintendo Switch – OLED Model, červená/modrá
7 843 Kč 9 490 Kč
Nintendo Switch – OLED Model, bílá 500 Kč sleva na příští nákup nad 4 999 Kč (1× na objednávku)
Nintendo Switch – OLED Model, bílá
7 843 Kč 9 490 Kč
Nintendo Switch (2019), šedá 500 Kč sleva na příští nákup nad 4 999 Kč (1× na objednávku)
Nintendo Switch (2019), šedá
7 017 Kč 8 491 Kč
6 445 Kč 7 799 Kč
Nintendo Switch (2019), červená/modrá 500 Kč sleva na příští nákup nad 4 999 Kč (1× na objednávku)
Nintendo Switch (2019), červená/modrá
7 017 Kč 8 491 Kč
6 445 Kč 7 799 Kč

Switch OLED je už k mání v rámci předobjednávky

autor: Petr Kirs

Oficiálně odstartuje prodej nové konzole Switch OLED od společnosti Nintendo až v říjnu, už nyní je však k mání v rámci předobjednávky. K mání je přitom nová bílá varianta i klasická kombinace červené a modré.

Switch OLED se na pultech obchodů objeví přesně 8. října. Stejně jako loni u PlayStationu 5 a Xboxu Series S|X ale platí, že konzoli získají ti nejrychlejší. Zatím nikdo nedovede říci, jak velký bude o novinku zájem, nicméně případní zájemci ji mohou za 9490 Kč předobjednat již nyní.

V prodeji přitom zůstává i nadále také klasický Switch (2019), který díky příchodu novinku o tisícovku zlevnil. Aktuálně jej tak mohou hráči pořídit za 8490 Kč.

 

Patrně největším vylepšením je integrace 7palcového dotykového displeje, jenž staví na technologii OLED. Barevné podání, kontrast – a tedy i věrnost jednotlivých titulů by tedy měla poskočit o pořádný kus směrem kupředu. Zamrzí snad jen to, že rozlišení zůstává stejné, tedy 720p v handheld režimu a 1080p v doku na televizi. Připomeňme, že původní Switch disponoval 6,2palcovou obrazovkou.

Lákadlem má být i přepracovaný stojánek, který je nyní širší a slibuje vyšší stabilitu. Díky němu je možné různě upravovat náklon obrazovky. Dokovací stanice k televizoru se chlubí LAN portem, což je přeci jen stabilnější způsob připojení než WiFi.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Interní úložiště navíc narostlo z původních 32 GB na 64 GB. Výkonnostní upgrade se však nekoná. Switch OLED by měl ale nabídnou vylepšené audio, i když na reálné testy si budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Oceňovaný koncept hybridní konzole zůstal zachován. Switch OLED tedy poslouží pro hraní doma u televizoru, ale díky vlastní obrazovce i na cestách. Jednou z největších předností jsou již zmiňované ovladače Joy-Con. Ty můžete používat při hraní ve speciálním herním gripu nebo samostatně, každý v jedné ruce. Ovladače Joy-Con jsou kompletně vybavené sadou herních tlačítek, joystickem a řadou dalších speciálních funkcí.

Ovladače navíc disponují i řadou specifických tlačítek pro plnohodnotné hraní. Za tímto účelem tak můžete využít tlačítko Capture, s kterým jediným kliknutím můžete pořizovat screeny z her nebo tlačítko home. Dále je zde infračervený pohybový snímač, který je schopný detekovat vzdálenost, tvary a pohyb blízkých objektů, např. umí určit, jak daleko je hráčova ruka a jaký formuje tvar (kámen, nůžky, papír). Kromě toho je tu také výbava NFC bodem pro interakci s amiibo figurkami.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru