Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Taková skládačka tu ještě nebyla, vivo chystá smartphone s displejem na zádech

Taková skládačka tu ještě nebyla, vivo chystá smartphone s displejem na zádech

Události
vivo Y20s, 4GB/128GB, Nebula Blue_1915470921
vivo Y20s, 4GB/128GB, Nebula Blue
Produkt není určen k prodeji.
vivo Y11s, 3GB/32GB, Phantom Black_19872862
vivo Y11s, 3GB/32GB, Phantom Black
Produkt není určen k prodeji.
vivo Y70, 8GB/128GB, Oxygen Blue_226976882
vivo Y70, 8GB/128GB, Oxygen Blue
Produkt není určen k prodeji.

S ohebnými displeji v chytrých telefonech koketují výrobci již několik let. Společnost vivo však podle všeho chystá unikátní skládačku, která bude mít displej i zádech. Upozornil na to server LetsGoDigital.

Hned na úvod se sluší zmínit, že vivo si podalo patentovou přihlášku již v druhé polovině loňského roku, nicméně informace o ní zveřejnil server LetsGoDigital až nyní. Přístroj přitom sází na úplně odlišnou koncepci, než na jakou jsme byli doposud zvyklí.

Dotyková plocha totiž zabírá prakticky celou čelní stranu, přičemž se táhne přes spodní okraj až na záda telefonu. Kus displeje je vzadu především kvůli fotoaparátům, abyste mohli pohodlně dělat selfie s kvalitnější optikou. I díky tomu navíc není obrazovka na čelní straně vůbec nijak narušena, neboť žádný průstřel pro přední fotoaparát není potřeba.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Koncept ve složeném stavu

 

Využít zadní displej nicméně můžete i ve chvíli, kdy ho jednoduše překlopíte směrem dopředu. Získáte tak daleko větší obrazovou plochu, než bývá u moderních dotykových telefonů obvyklé. Hodit se to může ve chvíli, kdy budete chtít pracovat s více aplikacemi najednou.

Kdy by se mohl tento unikátní smartphone objevit v prodeji, je však zatím ve hvězdách. Značka vivo jeho příchod oficiálně nepotvrdila. Výrobce bude navíc muset ještě před sériovou výrobou vyřešit několik problémů – například to, aby se displej neponičil, když telefon položíte na stůl nebo jej budete nosit v kapse.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Koncept v rozloženém stavu

 

Milníky značky vivo

Sluší se zdůraznit, že vivo není žádná začínající značka, založena byla již v roce 1995. Původně působila na trhu telekomunikace a spotřební elektroniky se zaměřením na pevné a bezdrátové telefony. Celosvětově známou značkou chytrých telefonů se stala až v roce 2011. S ročním prodejem 111 milionů kusů si vivo v současné době drží pozici pátého největšího výrobce chytrých telefonů na světě.

Značka vivo má svém portfoliu hned několik technologických prvenství. V roce 2012 společnost představila model vivo X1, úplně první chytrý telefon se specializovaným hi-fi čipem. O dva roky později společnost se svým modelem vivo X5Max (o tloušťce pouhých 4,75 milimetru) překonala rekord nejtenčího chytrého telefonu své doby. V roce 2018 vivo představilo vivo NEX, které bylo nejen prvním chytrým telefonem s technologií snímání otisku prstu umístěným na displeji, ale také prvním skutečně bezrámovým chytrým telefonem s vyskakovací selfie kamerou.

Lze předpokládat, že v případě uvedení na trh by se unikátní skládačka prodávala i v Česku. Značka vivo je zde totiž oficiálně k mání již od poloviny února. Do Česka zamířily nové telefony, jejichž cenovky startují už nad hranicí tří tisíc korun, až letos. Na jeden z nových mobilů dokonce hodil očko i Ati, v testu níže se tak můžete seznámit s telefonem vivo Y70.

Otvírej pivo, testujem vivo Y70

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru