Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Trilogie Grand Theft Auto je už ve vývoji. Vyjít má ještě letos

Trilogie Grand Theft Auto je už ve vývoji. Vyjít má ještě letos

Události

O remasteru starších dílů série Grand Theft Auto se spekuluje již roky. Podle serveru Kotaku ale nejde o žádné plané zvěsti, tvůrci ze studia Rockstar Games již údajně usilovně pracují na trilogii, která by měla vyjít ještě letos.

Redaktoři renomovaného serveru Kotaku se odvolávají na zdroje přímo z herního studia. Zástupci Rockstar Games ale zatím oficiálně nic nepotvrdili. V plném proudu jsou práce na GTA 3, Vice City a San Andreas, trojlístek těchto legendárních titulů by měl být postaven na Unreal Enginu. Údajně se dočkáme i mixu staré a nové grafiky.

Zajímavé je také to, že trilogie by měla pocházet od skotské pobočky Rockstar Dundee, která se podílela i na vývoji GTA V pro PlayStation 5 a Xbox Series S|X. Ten by měl dorazit na dle očekávání na konci letošního roku. A letos se údajně počítá i s vydáním zmiňované trilogie, a to dokonce i pro Nintendo Switch.

Pozornější čtenáři si patrně všimnuli, že v tomto článku používáme velmi často podmiňovací způsob. Dokud totiž Rockstar Games oficiálně trilogii nepotvrdí, můžeme o ní pouze spekulovat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Takto vypadalo GTA: Vice City z roku 2002

 

Chystá se GTA VI?

Už několik let se koneckonců spekuluje o příchodu GTA VI. Na internetu přitom doposud kolovaly informace o tom, že by novinka s pořadovým číslem šest měla být vydána již přespříští rok. Podle posledních zpráv je ale spíše pravděpodobnější přelom let 2024 a 2025.

Tvůrci ze studia Rockstar Games samozřejmě nechtějí zatím nic oficiálně prozradit, ale internetem koluje o novém titulu již dostatek indicií. Vrátit bychom se v šestce měli do slavného Vice City. Proti staršímu dílu se ale děj bude údajně odehrávat na více místech, obří otevřený svět tak nabídne hromadu nových lokací napříč americkou historií 70. a 80.  let minulého století.

Právě do této doby má být totiž šestka zasazena. Celá hra má být velmi surová a vyvedena ve velmi realistické grafice. V každém případě téměř s jistotou můžeme počítat s věkovým omezením – mládeži bude titul nepřístupný. Na vlastní kůži se v titulu setkáme s dobovými zbraněmi, drogami a nespoutaným sexem. Nouze údajně nebude ani o pohlavní nemoci, jako je HIV.

Příběh bude údajně silně inspirovaný seriálem Narcos, který si získal srdce milionů diváků po celém světě. Leaky zatím hovoří o hlavním hrdinovi, který se jmenuje Ricardo. Půjde o obchodníka s drogami. Lze nicméně očekávat, že ústředních postav bude ve hře více, neboť už v pětce se systém tří hlavních hrdinů velmi osvědčil.

Nově má být hrdinkou i žena, která bude vynikat v ovládání moderních technologií – v příběhu tak bude figurovat také jako hacker. 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

GTA V láká na tři hlavní hrdiny

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (5)

Titulek

To je tak složité, dokud není něco oficiálně potvrzené, používat podmiňovací způsob i v titulku? Takovýhle clickbait, který bere zdroj jedna paní povídala jako pravdu, sem nepatří imho..

@Bleckeb: zbytečně nechytrač :)

@kroupek0: Ale má pravdu. V textu píšou, že to není potvrzené, ale v titulku píšou, že už to je ve vývoji. WTF

@Iwitrag: Kolik her bylo ve vývoji a stejně je nevydali? =/

@Bleckeb: Normálně mě zajímá víc kam se dostane tahle komentářová sekce, než ty samotný hry XD

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru