Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Tvůrci The Division pracují na open world Star Wars hře

Tvůrci The Division pracují na open world Star Wars hře

Události
Star Wars: Squadrons (PC)_1537400414
Star Wars: Squadrons (PC)
429 Kč 519 Kč
412 Kč 499 Kč
Star Wars Jedi: Fallen Order (PS4)_1478214055
Star Wars Jedi: Fallen Order (PS4)
619 Kč 749 Kč
autor: Adam Plechatý

Nový začátek pro fanoušky herních adaptací z univerza Hvězdných válek značí partnerství mezi Lucasfilm Games a firmou Ubisoft, ze kterého by měla vzejít open world hra od tvůrců The Division.

Zpráva o spolupráci se švédským studiem Ubisoft Massive značí začátek konce dosud osmileté exkluzivity, kterou si dlouho nárokoval vydavatelský dům Electronic Arts. Ten má s Lucasfilm Games smlouvu ještě další dva roky, dá se proto očekávat, že nově oznámený titul, který je údajně ve vývoji asi rok, vyjde nejdříve v roce 2023.

O hře samotné toho příliš nevíme, byť v čele vývoje stojí kreativní ředitel The Division 2 a Crew, z čehož by se dal usuzovat důraz na otevřený svět a looter shooter mechaniky. Podle tvůrců ovšem půjde o velký odklon od jejich dosavadní produkce, s důrazem na příběh ve známých kulisách a s novými postavami.

Takhle měla vypadat zrušená Star Wars hra vyvíjená v roce 2013 studiem LucasArts. Odsud by Ubisoft Massive mohlo čerpat inspiraci...

EA jen tak nekončí

Na závěr je třeba zdůraznit, že spolupráce s EA nekončí. Obě strany si spolupráci pochvalují a z jejich prohlášení vyplývá, že se dalších her od EA pod hlavičkou Lucasfilm Games určitě dočkáme. Poslední dva tituly z univerza Star Wars - Jedi: Fallen Order a Squadrons vachrlatou reputaci EA alespoň z části napravily. Jejich starší, a při vydání velmi problematická střílečka Star Wars: Battlefront II je až do čtvrtka 21. ledna zdarma dostupná na Epic Games Store.

I přes vzájemné poplácávání se po zádech nové partnerství Lucasfilm Games s firmou Ubisoft reaguje na dlouhotrvající kritiku exkluzivní smlouvy s EA, která blokovala vývoj dalších a potenciálně zajímavějších her z filmového univerza. Lucasfilm Games de facto navazují na odkaz starých LucasArts, kterým Disney v roce 2013 přistřihlo křídla a propustilo odsud 150 zaměstnanců.

Jenom s tím zásadním rozdílem, že Lucasfilm Games budou fungovat jako strážce kánonu a vydavatel nadcházejících her, nikoli jako jejich výrobce. Co z toho nakonec vzejde se teprve ukáže...

Názory ostatních Geeků (1)

tv424 TV4

Uvidime

tv424 20. 1. 2021 19:31

Kdyby to byl aspoň open world ale single player a ne multiplayer... Co si budem pokud to udělají jako division tak to bude ***** úplně největší. Nebo ať to udělají jako GTA V že si hraješ sólo a když chceš můžeš jít online

Máš něco na srdci?

nahoru