Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Umělá inteligence předělala seriál The Last of Us zpět do videohry

Umělá inteligence předělala seriál The Last of Us zpět do videohry

Události
The Last of Us: Part I (PS5)_89736402
The Last of Us: Part I (PS5)
1 404 Kč 1 699 Kč
Oficiální soundtrack The Last of Us Part II na CD_1878045451
Oficiální soundtrack The Last of Us Part II na CD
Produkt není určen k prodeji.
Figurka The Last of Us Part II - Joel and Ellie_1707832032
Figurka The Last of Us Part II - Joel and Ellie
Produkt není určen k prodeji.

Seriál The Last of Us se stal naprostým hitem. Zástupci společnosti Corridor Digital i proto ukázali nyní světu, jak by to vypadalo, kdyby se z něj stala opět videohra. Všechnu práci přitom odvedla umělá inteligence.

Seriál The Last of Us se dočkal v pondělí poslední epizody, alespoň co se první série týče. Už od prvního dílu přitom budil emoce především hereckým obsazením – konkrétně zda představitelka Ellie (Bella Ramseyová) byla vybrána na svou roli správně. Přeci jen do své videoherní předlohy měla trochu daleko…

A to je patrně i důvod, proč se lidé z Corridor Digital rozhodli celou situaci otočit. Vzali záběry ze seriálu a prostřednictvím umělé inteligence z nich vytvořili animace tak, aby to vypadalo jako videohra. Výsledné dílo si můžete prohlédnout na videu níže.

Společnost Corridor Digital se i tímto krokem snažila světu ukázat, co dovede AI pod její taktovkou. Na filmečku demonstruje, jaká budoucnost čeká svět animace. Stačilo použít strojové učení, které předělává text na obrázky (Stable Diffusion) a připojit k tomu pár záběrů ze seriálu. AI pak vše spojila do poutavého anime snímku.

Umělá inteligence předělala seriál The Last of Us zpět do videohry (anglicky)

Filmeček od umělé inteligence

Úplně to samé už udělala dříve u animovaného snímku Rock, paper, scissors (Kámen, nůžky, papír), který v sedmi minutách a 21 sekundách jasně ukazuje, co všechno dnes již umělá inteligence zvládne. Když si jej níže prohlédnete patrně budete překvapeni, že za tímto filmečkem nestojí ruka nějakého zkušeného animátora.

Děj se točí kolem dvou dvojčat soupeřících o trůn poté, co nedávno zesnul jejich otec. „Trůn musí být můj, nebo milióny zemřou,“ dohaduje se jeden bratr s druhým. Patrně není potřeba zdůrazňovat, že o budoucnosti země nakonec rozhodne dětská hříčka. Co myslíte, zvítězí nůžky, papír nebo kámen?

Je patrně tedy jen otázkou času, než se dočkáme celovečerního filmu, na jehož tvorbě se bude zásadně podílet právě umělá inteligence.

Celý anime snímek Rock, paper, scissors (anglicky)

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru