Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Umělá inteligence v NVIDIA Canvas pomáhá tvořit umělecká díla na pár kliknutí

Umělá inteligence v NVIDIA Canvas pomáhá tvořit umělecká díla na pár kliknutí

Produktové tipy
autor: Miroslav Václavík

Kolem umělé inteligence se toho v posledních letech napsalo mnoho, ale málokdy se člověk dostane tak blízko jejímu reálnému využití přímo pod kurzorem vlastní myši. Díky NVIDIA Canvas a obrovskému výkonu grafických karet GeForce a Quadro RTX teď totiž zvládnete proměnit pár tahů myší na realistické obrazy. Vyzkoušet si vše navíc můžete hned teď.

Co je to NVIDIA Canvas?

Aplikace NVIDIA Canvas umožňuje každému, aby přeměnil své myšlenky na umělecká díla, ať už potřebuje udělat své návrhy rychleji než obvykle, anebo mu chybí vlastní dostatečné schopnosti. Stačí totiž udělat jen zcela základní návrh, a umělá inteligence se postará o vše ostatní. Vy přitom problematice nemusíte vůbec rozumět – celá aplikace je navržena primárně pro jednoduché použití i pro úplné technologické začátečníky.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Jak to funguje?

Umělecké dílo začnete tvořit už pár tahy myší, stačí v aplikaci vybrat z palety patnácti materiálů ten, který chcete používat. Na výběr jsou mraky, tráva, pohoří a podobné. V reálném čase pak každý nový přírůstek vidíte, a máte tak hned jasnou představu, co vám pod rukama vzniká. Jednotlivé materiály přitom můžete zpětně měnit – nelíbí se vám tráva na hornaté krajině? Změňte trávu na sníh, a máte krásné zimní panorama.

Na svém plátně navíc můžete měnit i celkovou atmosféru prostředí, jež tvoříte. Na výběr máte celkem devět stylů, které zcela změní ráz obrazu. Chcete dát vzniknout nočnímu pohoří? Nebo se vám v hlavě rýsuje spíš tropická pláž? Případně chcete navodit atmosféru právě zapadajícího slunce na travnatých planinách? Možnosti jsou nekonečné, a záleží jen na vaší představivosti, k čemu extrémní síly grafických karet GeForce a Quadro RTX a umělé inteligence v NVIDIA Canvas využijete.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Výtvor připravený k další práci

Aby výtvory z NVIDIA Canvas nebyly jen zajímavou ukázkou technologií, ale skutečným doplňkem v pracovním procesu, můžete si všechny své práce nejen exportovat v PNG, ale přímo přesunout jako PSD se všemi vrstvami do Adobe Photoshopu (či dalšího grafického programu, jenž s tímto formátem pracuje). Tam je pak výsledek připravený k dalším úpravám, grafickému doladění či ke kombinaci s jiným výtvarným dílem. Celý proces od myšlenky až k realizaci tak může zabrat skutečně jen několik málo kliknutí.

Co k tomu potřebuji a kde stahovat?

Pustit se do vlastních výtvorů není nic složitého, stačí jen stáhnout, nainstalovat a dát se do tvorby. Současná verze NVIDIA Canvas je dostupná pro Windows 10, ke spuštění  potřebujete i jednu z podporovaných karet (GeForce RTX, NVIDIA RTX, Quadro RTX, TITAN RTX) a aktualizované ovladače (verze 460.89 nebo novější). Pak už vám nic nestojí v cestě, abyste dali průchod své fantazii a vytvořili úžasná umělecká díla díky několika málo tahům myší. 

Neváhejte a v komentářích se s námi podělte o díla, která se vám s pomocí NVIDIA Canvas podařilo vytvořit. Těšíme se na vaše příspěvky!

 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru