Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Únorová State of Play odhalila pecky na PS5 i PS4 Události
Crash Bandicoot 4: It's About Time (PS4) Elektronické předplatné deníku Sport a časopisu Computer na půl roku v hodnotě 2173 Kč
Crash Bandicoot 4: It's About Time (PS4)
1 487 Kč 1 799 Kč
Deathloop (PS5) Elektronické předplatné deníku Sport a časopisu Computer na půl roku v hodnotě 2173 Kč
Deathloop (PS5)
1 487 Kč 1 799 Kč
Returnal (PS5) Elektronické předplatné deníku Sport a časopisu Computer na půl roku v hodnotě 2173 Kč
Returnal (PS5)
1 652 Kč 1 999 Kč

Únorová State of Play odhalila pecky na PS5 i PS4

autor: Adam Plechatý

Sony nám včera poodhalila svou herní roadmapu na příští měsíce a vypadá to, že se i nadále počítá s plnou podporou PlayStation 4. Kromě hrstky her se majitelé starší konzole mohou těšit na to samé, co šťastlivci s PS5. A na co konkrétně?

Final Fantasy VII Remake: Intergrade

Majitelé PlayStation 4 verze remaku Final Fantasy VII mohou vyhlížet free update pro novou konzoli již 10. června, kdy se dočkají nejen základní hry, ale také přídavku v podobě nové příběhové kapitoly s postavou dobře známou všem fanouškům série - Yuffie.

Kena: Bridge of Spirits

Hra vypadající jako animák od Pixaru? Fantasy akční adventura s mladou čarodějkou (ehm, průvodkyní duší) v hlavní roli nám tahala oči z důlků už během prvního oznámení a teď už navíc víme, kdy se jí dočkáme. Na PS4, PS5 a PC (Epic Games Store exkluzivita) si zahrajeme v letních dnech od 24. srpna.

Returnal

Jedna z mála dosud oznámených PS5 exkluzivit se připomíná trailerem, který nás nemůže nechat na pochybách o kvalitách téhle third-person akce s prvky rogue-lite. Coby hrdinka Selene se po každé smrti totiž vrátíte na začátek, zkušenosti vám však zůstanou. 30. dubna se ukáže, jestli tahle výprava mezi chapadlovitá monstra na sci-fi planetě nebyla pro studio Housemarque moc velkým soustem.

Oddworld: Soulstorm

Pokud patříte mezi šťastné majitele PlayStation 5, v dubnu se vám opět poštěstí. Očekávanou logickou hopsačku / plížičku Oddworld: Soulstorm totiž dostanete zdarma v rámci PlayStation Plus, máte-li předplatné. Na PS4 máme nicméně smůlu. Kdy? 6. dubna.

Deathloop

Hrátky s časem a umírání zas a znovu nás podobně jako v Returnal čekají také v nové akci od Arkane Studios (Dishonored). Výrazná stylizace á la bondovky a na pohled originální fúze multiplayeru a singleplayeru nás ovšem potěší zatím jen na PlayStation 5, kde si Sony zajistila časově omezenou exkluzivitu, a PC. Hra vychází 21. května.

Crash Bandicoot 4: It's About Time

Novinku v hopsací sérii Crash Bandicoot jsme pro vás zrecenzovali na PlayStation 4 a vida, těšit se můžeme i na upgradovanou verzi pro PS5. Už 12. března se majitelé novější konzole od Sony dočkají 4K rozlišení při 60 snímcích, rychlejších loadingů, podpory 3D zvuku a v neposlední řadě i haptické odezvy díky ovladači DualSense. Ano, i uložené hry budou přenositelné.

Sifu

Tvůrci povedené mlátičky Absolver pokračují v tom, co dělají nejlépe, s kung-fu akcí Sifu. Důraz tu bude kladen na důslednou simulaci boje tváří v tvář, především tedy rukama a nohama, nicméně občas se zadaří a použít půjde třeba láhev nebo kus nábytku. Nejzajímavější je ale koncept smrti - hlavní hrdina totiž nezemře, ale zestárne a spolu s tím se naučí pár nových kousků. Jako by se tvůrci Returnal, Deathloop a Sifu na nás dohodli! Těšit se můžeme někdy letos, na PS4, PS5 a PC (Epic Games Store).

Solar Ash

Studio Anapurna ví, jak udělat atmosféru a rozdmýchat emoce. Tvůrci Hyper Light Drifter pokračují v tradici dechberoucí vizuální stylizace a z 2D roviny ji posouvají do třech rozměrů, kde budeme prozkoumávat dálavy cizí planety kdesi v koutě vesmíru. Plynulý pohyb a netradiční akce nás potěší někdy tento rok.

Knockout City

Vybíjená patřila mezi naše nejoblíbenější hry na základce a je s podivem, že tenhle krvavý sport, kterého se můžou účastnit i mladší 15 lety, ještě nedostal svoji hru. Knockout City vypadá jako kandidát na hitovku Twitche a nejen kvůli tomu, že půjde o cross-platform titul. Tak vemte partu kámošů a zkuste betu.

 

Názory ostatních Geeků (2)

avatar

Heh

corpse_despy_ 28. 2. 2021 17:56

ten kdo se dočkal nové konzole a jejího brutálního výkonu si teď bude moci dopřát spoustu her které tento potenciál využijí... jen škoda, že všechno vypadá jak fortnite

avatar
holcat 1. 3. 2021 13:39

@corpse_despy_: Tak já čekám na hraní v 8k jak Sony v souvislosti s PS5 slibovalo, zatím to vypadá jak omalovánky pro děti.

Máš něco na srdci?

nahoru