Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Vážná konkurence pro Netflix i HBO. Disney+ dorazí do Česka v létě

Vážná konkurence pro Netflix i HBO. Disney+ dorazí do Česka v létě

Události
Dárkový set Star Wars - Darth Vader (hrnek, klíčenka, nálepky)_382063989
Dárkový set Star Wars - Darth Vader (hrnek, klíčenka, nálepky)
Produkt není určen k prodeji.
Batoh Disney - Oogie Boogie Wheel_1859217257
Batoh Disney - Oogie Boogie Wheel
1 321 Kč 1 599 Kč
Karetní hra Krycí jména - Disney_507388504
Karetní hra Krycí jména - Disney
Produkt není určen k prodeji.

Česká republika patří mezi 42 zemí, do kterých přijde letos v létě streamovací platforma Disney+. Populárním službám, jako jsou Netflix či HBO GO, tak vznikne nová silná konkurence.

Společnost The Walt Disney tento týden oficiálně potvrdila, že její služba Disney+ přijde do celé řady evropských zemí. Kromě České republiky se mohou na tuto streamovací platformu těšit diváci na Slovensku, v Polsku či Maďarsku. Tisková zpráva uvádí dostupnost také v Turecku, Spojených arabských emirátech či v oblasti Jižní Afriky. I když zástupci Disney mluví o letním příchodu, přesné datum zatím neoznámili.

Streamovací služba Disney+ nabídne v našich končinách podobně jako v zahraničí tisíce pořadů a epizod z produkce studií Disney, Pixar, Marvel, Star Wars a National Geographic. Chybět nebude ani další zábavní obsah z produkce značky Star.

Do Česka míří i HBO MAX

Konkurence ale nedá společnosti The Walt Disney nic zadarmo. Například HBO se chystá v letošním roce spustit v Česku svou prémiovou službu HBO MAX, jak zástupci společnosti oznámili již v loňském roce. Ta by měla nahradit HBO GO.

Největším lákadlem HBO MAX mají být premiéry filmů, které budou vycházet ve stejný den jako v kině. Sledovat filmy a další videoobsah bude přitom možné nejen v počítačích, ale také na smartphonech s Androidem a iOS. Nad podporou chytrých televizorů zatím visí otazník. Technická kvalita by měla být navíc vyšší než v případě HBO GO.

Na bližší informace si ale budeme muset ještě počkat, tvůrci totiž ještě ani neprozradili, kdy přesně bude služba spuštěna a kolik bude stát. Fanoušci patrně vědí, že za HBO GO v současnosti zaplatí 159 Kč. V zahraničí se ale HBO MAX nabízí v přepočtu za něco okolo 320 Kč. Lze tedy předpokládat, že podobná cenotvorba bude také v tuzemsku. HBO MAX nicméně loni uvedlo i levnější tarif za zhruba 215 Kč, v Latinské Americe se dokonce nabízí osekaný tarif v přepočtu za 110 Kč.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru