Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Vesmírná loď v EVE Online se vydražila za 750 000 Kč. Peníze půjdou na dobrou věc

Vesmírná loď v EVE Online se vydražila za 750 000 Kč. Peníze půjdou na dobrou věc

Události

Pořádný balík peněz vynesla charitativní aukce herního studia CCP Games, v rámci níž se dražila také extrémně vzácná vesmírná loď Gold Magnate ze hry EVE Online. Zájemce za ni zaplatil rekordních 33 000 dolarů, tedy v přepočtu více než 750 000 korun.

Různé streamy a možnost nakoupit si herní měnu měli lidé v rámci akce PLEX for Good, kterou pořádalo právě studio CCP Games. Vrchol akce se přitom uskutečnil na konci minulého týdne, kdy se dražila právě loď Gold Magnate.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Loď Gold Magnate

 

To byla pro skalní fanoušky titulu EVE Online jedinečná příležitost, neboť toto plavidlo bylo v minulosti možné získat pouze jako cenu v různých soutěžích. A bohužel většina z nich byla navíc zničena v boji, případně padla do spárů vesmírných pirátů. To jen podtrhuje, o jakou vzácnost jde.

Dražba probíhala v prémiové měně této hry, konečný příhoz činil 1 001 001 PLEXů. V přepočtu na reálné peníze je to již zmiňovaných 750 000 korun. Pro skalní fanoušky ještě uveďme, že jde to v hlavní měně EVE Online 3,3 bilionů ISK. Pokud byste chtěli na tuto částku vydělat poctivým hraním, trvalo by vám to zhruba 170 let.

Trailer ke hře Eve online

Scott Manley hovoří o titulu EVE online

 

Vítězem dražby a novým majitelem Gold Magnate se stal skotský youtuber Scott Manley. Ten se netají tím, že vesmír, věda a hry jsou jeho největší vášní – však se těmto tématům na svém kanálu často věnuje. Pro úplnost dodejme, že původním majitelem lodi byl Kelon Darklight. Právě tento vítěz Amarr Championship byl doposud jedním ze zbývajících dvou majitelů Gold Magnete.

Částka se ale patrně vyšplhala tak vysoko, neboť peníze z akce půjdou na nápravu škod po australských požárech. A i proto se Manley podle vlastních slov rozhodl přihodit nakonec takový balík peněz. Na druhou stranu – s ohledem na vzácnost této vesmírné kocábky na tom může v budoucnu ještě pěkně vydělat. 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (2)

Špatný přepočet na ISKy

Jste o řád vedle... Aktuální cena 1 plexu je 3,400,000ISK a tedy výsledná částka je 3,403,403,400ISK. Takže se jedná o Triliony a ne o Biliony. (pokud beru částku, za kterou se plex aktuálně prodává ne nakupuje. Tam je pak rozdíl pár set milionů)Pokud by to byly pouhé 3,3B ISK, tak za to by si člověk stěží koupil 2 měsíce hraní :D Jinak na zaplacení herního měsíce potřebujete rovných 500 plexů a tedy za částku 1 001 001 plexů by se dalo pořídit si 2002 herních měsíců, což je 166 let a 10 měsíců a zbyde vám 1 plex k dobru. To jen pro upřesnění. :)

@endyz: No řády nejsou napsány správně a v té výsledné částce tři cifry chybí. Takže spíše 3'403'403'400'000 ISK tudíž se jedná o 3,3 bilionu

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru