Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
VR pro PlayStation 5 je realitou, Sony zveřejnila podrobnosti Události
PlayStation VR v2 + Kamera v2 + VR Worlds
PlayStation VR v2 + Kamera v2 + VR Worlds
Produkt není určen k prodeji.
PlayStation 5
PlayStation 5
11 149 Kč 13 490 Kč
PlayStation 5 Digital Edition
PlayStation 5 Digital Edition
8 917 Kč 10 790 Kč

VR pro PlayStation 5 je realitou, Sony zveřejnila podrobnosti

autor: Saša Ševčík

Společnost Sony prozradila první podrobnosti o chystané druhé generaci své helmy pro virtuální realitu, která bude určena výhradně pro PlayStation 5. Zástupci podniku se přitom netají tím, že půjde o „dramatický skok ve výkonu a interaktivitě“.

Na PlayStationu 5 je možné běžně používat helmu pro virtuální realitu PlayStation VR, která šla do prodeje už v době čtyřky. Potřeba je k tomu pouze speciální redukce, kterou Sony rozdává zadarmo. To nic ale nemění na tom, že japonský herní gigant usilovně pracuje na nové verzi svého systému pro virtuální realitu.

PlayStation VR pro PS4

 

Věrnější zapojení do hry

Nové zařízení sice Sony zatím oficiálně neukázalo, o druhé generaci se ale na oficiálním bloku společnosti rozpovídal šéf zábavní divize společnosti Sony Hideaki Nishino: „Po nasazení nového headsetu pro VR hráči pocítí ještě větší zapojení do hry, všechny jejich smysly se naplno ponoří do nejrůznějších herních světů.“

„Jsme odhodláni pokračovat v inovacích naše systému virtuální reality, aby si všichni majitelé konzolí PlayStation mohli vychutnat jedinečné herní zážitky,“ doplnil Nishino s tím, že podnik pochopitelně čerpá ze svých bohatých zkušeností s PlayStation VR pro PS4.

PlayStation 5

 

Lepší ve všech ohledech

Šéf zábavní divize se nechal slyšet, že nová generace virtuální reality má být lepší úplně ve všem – od rozlišení, přes rozsah zorného pole až po sledování pohybu a input. Zajímavé je také to, že nový systém se má připojovat k PlayStationu 5 pomocí jediného kabelu.

„Inovace se týkají také nového VR ovladače, který bude zahrnovat některé z klíčových funkcí využívaných u modelu DualSense pro PS5,“ naznačil Nishino. Patrně narážel na haptickou odezvu, která je u ovladače pro PS5 jedním z nejvýraznějších vylepšení.

PlayStation VR druhé generace by si měl odbýt premiéru ještě v letošním roce. Konkrétnější však zástupci podniku zatím nebyli.

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru