Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Vsaďte si na Nokii 8 Produktové tipy

Vsaďte si na Nokii 8

O nové Nokii 8 se již nějakou dobu spekuluje, zda se stane černým koněm předvánočního trhu. Konečně nastala doba, kdy to společně s výrobcem začneme zjišťovat.

Nokia 8 je první vlajkovou lodí Nokie poté, co chytré telefony této značky začala vyrábět společnost HMD Global. Dosud jsme měli tu čest s mobily převážně ze střední třídy, tento model však slibuje něco víc.

Ač v recenzích se většinou dočteme, že telefon působí spíše nenápadně, Nokia si s jeho zpracováním dala záležet. Zařízení totiž prochází 40krokovým procesem opracování, eloxování a leštění, aby jeho hliníkové tělo vypadalo a padlo do dlaně co nejlépe.

Displej má úhlopříčku 5,3 palce a nabízí rozlišení je Quad HD, tedy 2560 x 1440 pixelů. Panel IPS disponuje výborným barevným podáním, skvělými pozorovacími úhly a velmi dobrou čitelností za všech situací.

Se svým 8jádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 835, který je doplněn operační paměti 4 GB, se jedná o jeden z nejvýkonnějších mobilních telefonů na trhu. Vše je podpořeno vysokou kapacitou interní paměti a doplněno o rychlé připojení k mobilním sítím LTE cat.9 (450 Mbps DL / 50 Mbps UL). Interní paměť nabízí kapacitu 64 GB a můžete ji rozšiřovat pomocí microSD karet s podporou až 256 GB.

Nový model potěší jistě i uživatele aktivní na sociálních sítích. Počítá se totiž s živým streamováním na Facebook a YouTube stiskem jediného tlačítka. Můžete také natáčet 4K video s prostorovým 360° zvukem Nokia OZO a, což nás v redakci velmi zaujalo, v režimu Dual-Sight používat současně přední a zadní fotoaparát. To v praxi znamená, že budete schopní zaznamenat akci před i za fotoaparátem – například pokud budete natáčet koncert, uvidíte v jedné půlce displeje show na podiu a v druhé to, jak si hudbu s kamarády užíváte. Nokia pro to přišla s termínem #bothie místo klasického #selfie, tak uvidíme, zda se uchytí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

<< Podívat se na všechny barevné varianty >>

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru