Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Vybralo se o 1094% více. Na digitální archiv Levelu fanoušci poslali 1,6 milionu korun

Vybralo se o 1094% více. Na digitální archiv Levelu fanoušci poslali 1,6 milionu korun

Události
autor: Stanislav Holý

Rekordní úspěch zaznamenal na Startovači časopis Level, který se snažil od fanoušků vybrat peníze na zřízení digitálního archivu. Původní požadovaná částka byla překonána o jen těžko uvěřitelných 1094 %.

Celkově se tedy za něco málo přes měsíc vybralo 1 642 372 korun. Vzhledem k tomu, že původně tvůrci požadovali pouze 150 000 Kč, jde jednoznačně o úspěch. To, že fanoušci chtějí opravdu zřídit digitální archiv starších čísel, bylo jasné už při startu kampaně. Požadovaná částka byla totiž překročena už během prvního dne. Do projektu se nakonec zapojilo 1087 Startérů.

Díky výši celkově vybrané částky, toho autoři naslibovali podporovatelům ještě více, než je vznik digitálního archivu. Vzniknout by tak měla původní nová kniha o historii českých her po roce 1993 od autorů Levelu, ale například také nejlepší RETRO články či rozhovory z Levelu jako kniha.

„Nová čísla stále přibývají, ale na ta stará se spíše práší ve skříních a na půdách. Uchovávat přes 300 časopisů v papírové podobě, to není nic jednoduchého. Nehledě na to, že jakmile chcete v té haldě něco najít, můžete si na to vyhradit klidně celý večer. Proto jsme se rozhodli, že všechna čísla, všechny recenze, články, témata a rozhovory, zkrátka vše, do poslední stránky, převedeme do strojově čitelné digitální podoby,“ uvedli tvůrci Levelu již dříve ke kampani.

Nyní je tedy již jasné, že se fanoušci mohou těšit na digitální podobu vyšlých výtisků, což znamená: 314 čísel, 37 626 stránek, 4683 recenzí, 528 rozhovorů, 1290 témat a 162 autorů.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru