Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Výrobci mobilů nezahálí ani před Vánocemi. Nokia ukázala levnou novinku

Výrobci mobilů nezahálí ani před Vánocemi. Nokia ukázala levnou novinku

Události
Nokia 5.3, 4GB/64GB, Dual SIM, Cyan_319342122
Nokia 5.3, 4GB/64GB, Dual SIM, Cyan
Produkt není určen k prodeji.
Nokia 5.3, 4GB/64GB, Dual SIM, Sand_120186920
Nokia 5.3, 4GB/64GB, Dual SIM, Sand
Produkt není určen k prodeji.
Nokia 5.3, 4GB/64GB, Dual SIM, Charcoal_917183802
Nokia 5.3, 4GB/64GB, Dual SIM, Charcoal
Produkt není určen k prodeji.

Jak ubývají dny na kalendáři do konce roku, jeden by si řekl, že výrobci chytrých telefonů již pro letošek vytáhli všechny trumfy z rukávu. Opak je ale pravdou – další novinku přinesla na trh společnost HMD Global – smartphone 5.4.

Nokia 5.4 je chytrým telefonem střední třídy, podobně jako předchůdce zvaný Nokia 5.3 tedy bude lákat na atraktivní cenovku, byť přesnou sumu výrobce ještě neprozradil. Svého předchůdce by měla přitom novinka překonat prakticky ve všech ohledech.

Velký důraz byl u zástupce střední třídy kladen na kvalitu fotoaparátů, celkem jich je k dispozici pět – čtyři vzadu a jeden vepředu. Hlavní snímač disponuje rozlišením 48 MPx. To je pro zajímavost 162krát více než měla původní Nokia 7650, která jako první telefon Nokia nabízela vestavěný fotoaparát. Dále se ve výbavě nachází 5MPx ultra širokoúhlý fotoaparát a dva 2MPx snímače pro makro snímky a pro hloubku ostrosti. Přední fotoaparát s rozlišením 16 MPx se postará nejen o skvělé selfie fotografie.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Samozřejmostí je i možnost záznamu videí. Nově se do střední třídy telefonů dostává režim „kino“, který video zachycuje tradiční filmovou rychlostí 24 snímků za sekundu a umožňuje natáčet v kinematografickém formátu 21:9. Samozřejmě nechybí ani možnost zachycovat videa při vyšší rychlosti, a to až při 60 snímcích za sekundu. Vhod při natáčení videí přijde také technologie OZO audio a potlačení okolního hluku.  

Telefonu se nedá upřít ani líbivý vzhled, který odkazuje na severský původ – podobně jako další přístroje tohoto výrobce. Barevná provedení novinky jsou inspirována noční oblohou. Platí to pochopitelně o zadní straně, tu přední totiž prakticky celou zakrývá 6,39“ displej s rozlišením HD+.

Pracovní tempo udává procesor Qualcomm Snapdragon 662, který by měl stačit i na hraní her. Operační paměť může dosahovat hodnoty 4 GB nebo 6 GB a úložiště 64 GB nebo 128 GB, samozřejmostí je i slot pro paměťové karty. Vše pracuje pod operačním systémem Android 10, počítá se nicméně s brzkým přechodem na Android 11.

Na bližší informace o ceně a dostupnosti pro český trh si ale budeme muset ještě počkat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (1)

Nokia ukázala?

"Výrobci mobilů nezahálí ani před Vánocemi. Nokia ukázala levnou novinku"
Nokia nic neukázala už 10 let...

Máš něco na srdci?

nahoru